Pomimo okresu wakacyjnego i upału sprzyjającemu wypoczynkowi nad wodą lub w górach zespół Scholi Serduszka zatęsknił za świątecznym klimatem i realizuje kolejny etap nagrań utworów, które znajdą się na płycie z kolędami. Płyta ma być dostępna przed Świętami Bożego Narodzenia, a do udziału w tym projekcie zostali zaproszeni także członkowie zespołu Słowo daję, działającego przy parafii pw. Wszystkich Świętych w Straszęcinie, oraz laureatki tegorocznego Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy - Zuzanna Śliwa, Weronika Chmura, Iga Misa oraz Zuzanna Grecka.

Na płycie znajdzie się kilkanaście utworów - zarówno tradycyjnych kolęd "Przybieżeli do Betlejem" czy "Mizerna cicha", a także interpretacji współczesnych utworów o tematyce świątecznej, takich jak "Skrzypi wóz" czy "Ciemna nocy" oraz autorska kolęda "W Betlejem narodzony Pan" skomponowana przez Serduszka.

Podobnie jak w przypadku poprzedniej debiutanckiej płyty Serduszek pt. "Raduje się dusza ma" nagrania kolęd realizowane są w Studio Roslyn w Róży pod profesjonalnym "okiem i uchem" Krzysztofa Godyckiego.

Opiekunowie Scholi zapewniają, że są bardzo zmotywowani aby sfinalizować to przedsięwzięcie i zrobią wszystko aby dębiczanie w najbliższe święta mogli posłuchać kolęd w wykonaniu uzdolnionych dzieci i młodzieży z naszego miasta a korzystając z okazji zapraszają potencjalnych sponsorów do wsparcia finansowego, które pomoże w wydaniu płyty. Ze swojej strony Schola Serduszka oferuje promocję wspierających osób, firm i instytucji poprzez prezentacje ich logo na ulotkach informacyjnych, w trakcie organizowanych występów oraz na profilu społecznościowym www.facebook.com/ScholaSerduszka i stronie internetowej www.schola-latoszyn.pl

Na afiszu