Miejski Ośrodek Kultury zainscenizował na dębickim Rynku "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, włączając się w akcję Narodowego Czytania, która odbywała się 2 września w całym kraju i wielu miejscach na świecie.

Dębicka odsłona akcji planowana była we wcześniejszym terminie, ale wtedy żegnaliśmy wakacje. Nie można jednak marnować okazji aby przypomnieć "Wesele" i jego bohaterów, o czym wspomniał Jan Borek, dyrektor MOK, inicjator dębickiego czytania. Teksty z dramatu Wyspiańskiego wybrała Dominika Migoń, która również wyreżyserowała inscenizację.

W postaci dramatu wcielili się członkowie grup teatralnych i zaproszeni goście: Panna Młoda – Kinga Wróblewska, Pan Młody – Szymon Zieliński, Gospodyni – Agata Żmuda, Gospodarz – Piotr Szyper, Radczyni – Monika Sroczyńska, Klimina – Edyta Kujawska-Gawlik, Haneczka – Marysia Socha, Zosia – Kinga Kania, Isia – Patrycja Serafin, Jasiek – Bartosz Piątek, Kasper – Stefan Świstak, Czepiec – Mateusz Ciurkot, Maryna – Iga Misa, Rachela – Dominika Migoń, Poeta – Jan Borek, Dziennikarz – Jakub Skupień, Wernyhora – Ryszard Kucab, Stańczyk – Tomasz Czapla, Ksiądz/Rycerz – Augustyn Wróblewski, Żyd/Hetman – Mateusz Dygdoń, Chochoł – Michał Smoła.

Ludowych tancerzy zagrali młodzi aktorzy z Grupy Artystycznej "Safo": Aleksandra Mielecka, Greta Czachara, Agnieszka Hodur, Jagoda Misiewicz, Weronika Pych, Wiktoria Skowron, Patrycja Wolska, Weronika Wójcik, Aleksandra Występek, Mateusz Migoń.

Zaśpiewał Zespół Śpiewaczy "Senior" w składzie: Zofia Zygmunt, Aleksandra Idzik, Eleonora Gruszka, Danuta Majcher,  a przygrywała kapela ZPiT "Igloopolanie", czyli:  Jagoda Prucnal, Anna Prucnal, Ryszard Barszcz, Grzegorz Tomaszewski, Marcin Bujak, Zenon Piękoś i Stanisław Wiktor.

fot. Łukasz Pas

Na afiszu