W lutym serdecznie zapraszamy do krakowskiego Teatru Łaźnia Nowa na spektakl "Wszystko o mojej matce". Przedstawienie tytułem nawiązuje do filmu Almodovara, nie jest jednak jego teatralną adaptacją. Jest to osobisty projekt Michała Borczucha i Krzysztofa Zarzeckiego inspirowany postaciami ich matek, które w roku 1986 i 1998 zmarły na raka.

Krystyna - mama Zarzeckiego umarła gdy zdawał on maturę, zaś Zofia - mama Michała Borczucha, gdy miał lat siedem. To przedstawienie dorosłych synów, półsierot, którzy mają do dyspozycji jedynie strzępy pamięci dziecka i nastolatka. Efektem jest poruszająca i gorzka zarazem opowieść o często skomplikowanych, czasem bolesnych relacjach, o odchodzeniu i próbach radzenia sobie ze smutkiem.

Jest to spektakl nieoczywisty i wzruszający, autorzy próbują zbudować na nowo portrety matek, mają jednak świadomość tego, że rekonstrukcja ta najpewniej podatna jest na upływ czasu. Na scenie, oprócz Krzysztofa Zarzeckiego zaprezentują się: Dominika Biernat, Iwona Budner, Monika Niemczyk, Halina Rasiakówna, Ewelina Żak, Marta Ojrzyńska.

Spektakl został uhonorowany szeregiem nagród, zdobył m.in. Grand Prix 23.  Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Teatr Łaźnia Nowa – Duża Scena

11.02.2018 – godz. 19.00

Cena biletu: 50 zł – normalny, 30 zł - ulgowy

Kwotę za bilet należy wpłacić w nieprzekraczalnym terminie do 13 stycznia przelewem na konto:
Nr konta: 63 1240 1792 1111 0010 6305 7510
Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, ul. Sportowa 28.

Nieuregulowanie płatności w terminie, będzie jednoznaczne z anulowaniem rezerwacji.

* Chęć udziału w tym wydarzeniu jest równoznaczna ze wspólnym wyjazdem (zbiórka zaplanowana jest na godzinę 16.30, miejsce spotkania to tradycyjnie Plac Solidarności, koszt transportu zostanie podany w późniejszym terminie, jest on uzależniony od liczby chętnych osób na wyjazd).

* * Przed wpłatą uprzejmie prosimy o kontakt i upewnienie się, iż jest taka możliwość, gdyż ilość miejsc jest ściśle ograniczona.
Zapisy mailowo, bądź telefonicznie: Aneta Wiater e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (14) 680 93 62.

 

Wspierają nas