Szybkie tempo akcji, karnawałowe szaleństwo kolorów, akrobacje na scenie, a przede wszystkim ekwilibrystyka wokalna. To wszystko znajdziemy w operze komicznej, na którą chcemy Państwa zaprosić. „Turek we Włoszech” G. Rossiniego w Operze Krakowskiej obiecuje znakomitą zabawę.

Trwa karnawał, gdy Selim, tytułowy Turek przybywa do Włoch, by się zabawić. Powszechna wesołość i podniecenie sprawiają, że  nie wiadomo już, kto na czyim punkcie szaleje - on widząc piękne kobiety, czy one w poszukiwaniu egzotycznych wrażeń. Konstelacje trójkątów i czworokątów komplikują się  na skutek nieporozumień, pomyłek, przebieranek, niespodzianek, a wszystko w żywiole tańca, jak na  okres beztroskiego szaleństwa ludzkości przystało.

Włodzimierz Nurkowski, który wyreżyserował spektakl, stworzył na scenie klimat barwnego korowodu postaci rodem z weneckiego karnawału, które w zabawnej formie obnażają ludzkie sentymentalne ułomności i wady. Niezwykle trudne partie do zaśpiewania będą miały sopranistki Katarzyna Oleś-Blacha i Anna Wolfinger. Na scenie zobaczymy również Grzegorza Szostaka, Andrzeja Lamperta, Agnieszkę Cząstkę oraz Mariusza Godlewskiego.

Opera Krakowska/ Duża Scena
25.02.2018 godz. 18.30

Cena biletu: 72 zł

Kwotę za bilet należy wpłacić w nieprzekraczalnym terminie do 24 stycznia przelewem na konto:
Nr konta: 63 1240 1792 1111 0010 6305 7510
Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, ul. Ignacego Lisa 3.

Nieuregulowanie płatności w terminie, będzie jednoznaczne z anulowaniem rezerwacji.
* Chęć udziału w tym wydarzeniu jest równoznaczna ze wspólnym wyjazdem (zbiórka zaplanowana jest na godzinę 16.00, miejsce spotkania to tradycyjnie Plac Solidarności, koszt transportu zostanie podany w późniejszym terminie, jest on uzależniony od liczby chętnych osób na wyjazd).
* * Przed wpłatą uprzejmie prosimy o kontakt i upewnienie się, iż jest taka możliwość, gdyż ilość miejsc jest ściśle ograniczona.

Zapisy mailowo, bądź telefonicznie: Aneta Wiater e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (14) 680 93 62.

 

Na afiszu

Wspierają nas