Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym, jakim jest Festiwal Paschalny odbywający się w Tarnowie. Będzie to okazja do refleksji i zadumy,  przed okresem wielkanocnym. W dniu 21 marca pragniemy zaprosić Państwa na dwa wydarzenia artystyczne w ramach Festiwalu. Pierwszym z nich będzie spektakl plenerowy „Biesiada”, w reżyserii Leszka Mądzika. Kolejną propozycją będzie koncert w Bazylice Katedralnej, gdzie wyjątkowa oprawa nadaje muzyce jeszcze bardziej sakralnego, wielkopostnego charakteru.

Spektakl plenerowy „Biesiada”
Rynek w Tarnowie
21.03.2018 , godz. 18.00
Wstęp wolny

Autorski teatr Mądzika nazywany bywa „filozoficznym” lub „metafizycznym”. Leszek Mądzik to twórca „myślący obrazami”. Fascynacja czasem i przemijaniem, rozkładem i zniszczeniem, tak mocno obecna w jego teatrze, zapisana jest również w fotografiach i grafikach artysty. Leszek Mądzik współpracuje też jako scenograf i reżyser z teatrami w Polsce i za granicą.
Uczestnicy „Biesiady” nie znają się, to ich pierwsza konfrontacja.
Mimika, dialog, gest jeszcze bardziej potwierdza dziwny, surrealistyczny charakter spotkania. Miejsce przy stole zmusza obecnych ,,aktorów" do pełniejszego wchodzenia w interakcję.  Ożywienie przedmiotu i uprzedmiotowienie aktora, to część filozofii Leszka Mądzika, poszukującego w sztuce pokory.

musica humana
21.03.2018, godz. 19.00
Bazylika Katedralna w Tarnowie
wstęp wolny

Program koncertu:
Georg MUFFAT concerto grosso IV g-moll Dolce Somnium
Antonio VIVALDI concerto c-moll na wiolonczelę i orkiestrę RV 401
Johann „Henrico Albicastro” WEISSENBERG concerto III C-dur op. 7
Antonio VIVALDI Stabat Mater RV 621
+ post scriptum z udziałem chóru społecznego
Johann Sebastian BACH: O Jesu Christ, meins Lebens Licht BWV 118
CAPELLA CRACOVIENSIS na historycznych instrumentach
Maciej Czepielowski Jadwiga Czepielowska Tomasz Góra Beata Nawrocka Zofia Wojniakiewicz skrzypce
Jacek Dumanowski Teresa Wydrzyńska altówka Konrad Górka wiolonczela Michał Skiba kontrabas Adam Nowakowski teorba Patrycja Domagalska organy
Helena Poczykowska alt
Agnieszka Oszańca wiolonczela & koncepcja

Wyjazd na to wydarzenie z Placu Solidarności o godz. 17.00.
Koszt przejazdu uzależniony od ilości uczestników.

Zapisy mailowo, bądź telefonicznie: Aneta Wiater e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (14) 680 93 62.