Starachowice, Słupsk, Lubaczów, Ostrołęka - to właśnie tam w ostatnich kilkunastu dniach odbyły się finały najważniejszych imprez recytatorskich w kraju, znaleźli się tam również reprezentanci Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

24-27 maja w Starachowickim Centrum Kultury odbył się wielki finał XXVIII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego. W turnieju recytatorskim w kategorii wiekowej O-III wystąpił Bartosz Król, w kategorii IV-VI zaprezentowały się: Julia Sikora oraz Alicja Wojnarowska, a w kategorii klas VII recytowała Katarzyna Żołądź.

W dniach 31 maja - 2 czerwca w Lubaczowie miał miejsce XX Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Słowa w ramach którego odbyły się: XXIV Ogólnopolski Turniej Jednego Poety (w tym roku był to Mariusz Olbromski), XVII Ogólnopolski Turniej Recytatorski "Literatura dla dzieci", XXVIII Ogólnopolski Turniej Recytatorski Literatury Tworzonej na Obczyźnie "Od Mickiewicza do Miłosza" oraz nocne czytanie poezji Edwarda Stachury. MOK reprezentowały: Kinga Kania oraz Aleksandra Występek. W każdym z konkursów zaprezentowały dwa przygotowane utwory. Prezentacje Kingi zdobyły uznanie jurorów i tym samym otrzymała wyróżnienia w konkursie "Literatura dla dzieci" oraz Turnieju Jednego Poety.

1-3 czerwca to czas 15. edycji festiwalu Sam na Scenie - Finału Turnieju Teatrów Jednego Aktora - 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbywał się w Słupsku. Na deskach Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku monodram "niemiło.ść" na postawie wierszy Rupi Kaur zaprezentowała Marysia Socha.

13-16 czerwca w Ostrołęckim Centrum Kultury miał miejsce finał 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategoriach recytacja oraz wywiedzione ze słowa. W turnieju recytatorskim w kategorii młodzieży szkolnej zaprezentował się Jakub Skupień.

Wszystkim młodszym i starszym artystom serdecznie gratulujemy dojścia do finałów konkursów, które często poprzedzone były licznymi eliminacjami. Dziękujemy za wkład i ciężką pracę w dodatkowe próby oraz zainteresowanie sztuką żywego słowa. Życzymy dalszych sukcesów i pięknego rozwoju.

zdjęcia:
Lubaczów - http://www.mdklubaczow.pl/