Bardzo duża frekwencja towarzyszyła imprezie „Powitanie lata” zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury na dębickim Rynku. Spotkanie skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej połączone było jednocześnie z zakończeniem roku kulturalnego MOK.

Zabawa rozpoczęła się od interaktywnego widowiska dla dzieci pt. „Szalone Disco z Poppy i Mrukiem”, przygotowanego przez firmę Kinder Sid. W programie był pokaz baniek mydlanych, sztucznego śniegu, zabawy z rekwizytami, pociąg muzyczny, tańce, wyrzutnie cukierków i konfetti.

Dzieci mogły również pobawić się na dmuchanym placu zabaw, pozjeżdżać na zjeżdżalni. Skorzystać z możliwości pomalowania w fantazyjne wzory twarzy, otrzymać balonik, odblaski itp. drobne gadżety. W zabawach brali udział także rodzice i dziadkowie dzieci, wszystko przy radosnej muzyce.

W drugiej części spotkania na Rynku dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Jan Borek wręczył podziękowania dla wszystkich uczestników zajęć organizowanych w ośrodku. Dzieci i młodzież z grup rytmiki, tanecznych zespołów, grup teatralnych, plastycznych zajęć oraz recytatorzy bardzo dobrze zaprezentowali się w zakończonym roku kulturalnym. Wielu z nich zanotowało na swoim koncie nagrody i wyróżnienia w przeglądach i konkursach na szczeblu miejskim, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Dwie instruktorki, które zakończyły współpracę z MOK Iwona Cieśla i Beata Pisarczyk otrzymały specjalne podziękowanie od Jana Borka. Podziękowaniem wyróżniono również rodziców, którzy wspomagali pracę instruktorów MOK: Małgorzatę Korzeń, Beatę Jaskot, Annę Kloc, Ewelinę Wójcik i Piotra Sikorę.

Zakończenie roku kulturalnego MOK nie oznacza zaprzestania jego działalności w okresie wakacyjnym. Dyrektor Jan Borek zaprosił mieszkańców Dębicy na „Potańcówki z Burmistrzem” na Rynku oraz kino letnie w muszli koncertowej przy ulicy Brzegowej. Wstęp na te imprezy będzie wolny.

Dziękujemy partnerom i sponsorom, dzięki którym dzieci mogły wziąć udział w dobrej zabawie a przede wszystkim PKO Bankowi Polskiemu, głównemu dobroczyńcy imprezy, także firmom „Mistyk” i „Capital Part”.

fot. Andrzej Janiec