Zapraszamy na rockową odsłonę Wakacji z kulturą. 28 lipca na dębickim Rynku zagrają grupy Dizel, Malchus i Mindfraction. Koncert rozpocznie się o godz.19.30.

 

 

Dizel - alternatywny projekt muzyczny, łączący punk’n’rolla i stoner rocka. Swobodny choć klasyczny styl piętnuje opinia, że „tych kawałków nie powstydził by się Motörhead”. Band tworzą muzycy zaangażowani na co dzień w różne projekty, takie jak: Inkwizycja, Tripis oraz dębicki Mand, ale pod tą banderą odnajdujący pierwotne instynkty muzyczne. Nuty uzupełniają teksty, w przewrotny sposób komentujące społeczne stereotypy. Na koncie albumy: „Get Rude” wydany w 2013 r. przez Spook Records oraz własnym sumptem wydany drugi – „M.I.L.F.”. Dizel. Musi dymić.

Malchus - rzeszowsko-dębicki skład dobrze znany lokalnej publiczności. Działa nieprzerwanie od 13 lat grając progresywny metal. W swoim dorobku artystycznym posiada 5 wydanych płyt, w tym 3 za granicą („Didymos” – Australia, „Caput Mundi” – Wielka Brytania, „The Evil House” – USA). Zespół zdobywał doświadczenie koncertowe na scenach klubów w całym kraju jak również festiwalach zagranicznych takich jak „Elements of Rock” w Szwajcarii, „Rock for Eternity” w Holandii, „Fryfest” w Czechach. Aktualnie Malchus promuje płytę „UR”, której premiera miała miejsce 2 października ubiegłego roku.

Mindfraction - istniejący od 2009 roku zespół tworzony przez muzyków z Pilzna, okolic Dębicy oraz Sędziszowa Małopolskiego. To pięć osób próbujących streścić jednym słowem swoje nie tylko muzyczne inspiracje. To sposób, aby poruszając się w obrębie szeroko pojmowanej muzyki rockowej, przemycać do wnętrza sali prób wszystko, co warte jest zawieszenia w dźwiękowej przestrzeni. Zespół od lat gości na podkarpackich scenach, również w Dębicy. Tym razem z odświeżonym materiałem będzie można go usłyszeć i zobaczyć w samym jej centrum - na dębickim Rynku.

 

Wspierają nas