Serdecznie zapraszamy do Opery Krakowskiej na spektakl Gaetano Donizettiego. Napisana przed niemal dwustu laty „Anna Bolena”, w interpretacji Magdaleny Łazarkiewicz, zmienia się w zaskakująco współczesną opowieść o równości i godności.

Utwór ukazuje tytułową bohaterkę w okresie, gdy zostaje odsunięta od łask, opowiada o dworskich intrygach, mających udowodnić jej rzekomą zdradę, pretekst do wydania na nią wyroku. Efektowne, dobrze napisane libretto pozwoliło Donizettiemu rozwinąć swój talent w skomponowaniu atrakcyjnych arii, duetów i scen zbiorowych, aż po wielką, finałową scenę obłędu głównej bohaterki.

Opera wymaga od odtwórczyni tytułowej partii mistrzostwa – w prapremierze, która miała miejsce w 1830 roku w mediolańskim Teatro Carcano wystąpiła legendarna Giuditta Pasta,z sukcesem, a utwór od razu przyniósł kompozytorowi sławę. Innymi wybitnymi wykonawczyniami były Maria Callas, Monserrat Caballé, Joan Sutherland, Anna Netrebko, Joanna Woś.

W realizacji Opery Krakowskiej zobaczą Państwo w tej partii dobrze znaną Katarzynę Oleś – Blachę. W pozostałych rolach wystąpią również znakomici soliści m.in. Monika Korybalska czy Andrzej Lambert.

Opera Krakowska/ Duża Scena
25 listopada 2018 r., godz. 18.30

Cena biletu: 72 zł

Kwotę za bilet należy wpłacić w nieprzekraczalnym terminie do 18 października przelewem na konto:
Nr konta: 63 1240 1792 1111 0010 6305 7510
Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, ul. Ignacego Lisa 3.

Nieuregulowanie płatności w terminie, będzie jednoznaczne z anulowaniem rezerwacji.
* Chęć udziału w tym wydarzeniu jest równoznaczna ze wspólnym wyjazdem (zbiórka zaplanowana jest na godzinę 16.00, miejsce spotkania to tradycyjnie Plac Solidarności, koszt transportu zostanie podany w późniejszym terminie, jest on uzależniony od liczby chętnych osób na wyjazd).
* * Przed wpłatą uprzejmie prosimy o kontakt i upewnienie się, iż jest taka możliwość, gdyż ilość miejsc jest ściśle ograniczona.

Zapisy mailowo, bądź telefonicznie: Aneta Wiater e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (14) 680 93 62.