Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek, Dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy Ewa Trojan oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Młodych Talentów w Dębicy zapraszają na jedyny w Dębicy koncert Tria Stroikowego, zespołu który w marcu br. roku zdobył I Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Belgradzie, a miesiąc wcześniej I nagrodą na XII Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych Instrumentów Dętych w Warszawie.

Zespół tworzą najwybitniejsi studenci warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego: Michał Łączak-klarnet, Mateusz Żurawski – obój, Kayetan Cygański-Bolski - fagot. Muzycy współpracują ze sobą pod opieką artystyczną prof. Mirosława Pokrzywińskiego.

Michał Łączak, który współtworzy zespół jest wychowankiem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im Krzysztofa Pendereckiego, oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej II stopnia w Dębicy. Przez 9 lat uczył się gry na klarnecie pod kierunkiem Mariusza Stępnia, zdobywając umiejętności i odnosząc indywidualne sukcesy, między inymi Grand Prix na największym w Polsce Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim  w 2015 roku, który uważany jest przez środowisko muzyków za stolicę klarnetu w Polsce. Obecnie jest studentem klarnetu na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. W ubiegłym roku Michał indywidualnie zdobył I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Vac (Węgry), oraz I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Filadelfii (Włochy).

Koncert odbędzie się 11 kwietnia 2019 r. ( czwartek) o  godzinie  17:30 w Auli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy.

Koncert poprowadzi Iga Dąbrowska. Wstęp wolny.

 

Szukaj

Wspierają nas