Piękna pogoda w niedzielne popołudnie i wieczór sprawiła, że wielu dębiczan uczestniczyło w zabawie na Rynku. Impreza – składająca się z dwóch muzycznych części - została zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury.

W pierwszej części swoje umiejętności zaprezentowali młodzi muzycy z orkiestry kameralnej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych przy ulicy Kościuszki. W ich wykonaniu publiczność mogła wysłuchać kilku utworów Stanisława Moniuszki. Orkiestrę prowadził Paweł Adamek. Przed każdym z utworów przedstawiał okoliczności jego powstania i opowiadał o występie swoich podopiecznych w Świeradowie Zdroju na Europejskich Spotkaniach Młodych Muzyków. Warto dodać, że Paweł Adamek jest dyrektorem artystycznym tego interesującego muzycznego spotkania.

Po muzyce Stanisława Moniuszki młodzi dębiccy artyści zaprezentowali się w kwintecie smyczkowym grając utwory o lżejszym charakterze. Podwieczorek zakończyło jazzowe trio.

Po krótkiej przerwie w muszli koncertowej wystąpił grający znane i lubiane utwory rzeszowski zespół Vario. Grupa grała już na drugiej Potańcówce z Burmistrzem.

GALERIA ZDJĘĆ
fot. Andrzej Janiec

 

Szukaj

Wspierają nas