W dniu 25 stycznia br. w Domu Kultury „Śnieżka” dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia artystyczne MOK w Dębicy wystąpiła ze specjalnie przygotowanym repertuarem dla swoich Dziadków.

W niedzielne popołudnie dziadkowie, rodzice i rodzeństwo mogli podziwiać na scenie umiejętności taneczne, wokalne czy teatralne młodych artystów.
Uroczystość rozpoczęli najmłodsi - dzieci z grupy rytmiczno-tanecznej prowadzonej przez p. Iwonę Cieślę, a od stycznia także przy współpracy p. Natalii Kamińskiej. Dzieci zatańczyły kilka choreografii m.in. „Disco całusy dla Babci” i „Walczyka dla Dziadzia”. Panie instruktorki przygotowały również starszą grupę rytmiczno-taneczną oraz grupę FAME-iki, która przeniosła zgromadzonych gości w dziki świat dżungli. Dziecięcy Teatr Fantazja prowadzony przez p. Dominikę Migoń i przy akompaniamencie  p. Piotra Madury zaprezentował się w piosence „Halo Dziadku” oraz spektaklu „Zimowe zabawy”.  Młodzi aktorzy złożyli również życzenia wszystkim zgromadzonym Babciom i Dziadkom. W nietypowej dla siebie roli wystąpili przedstawiciele grup plastycznych: Natalia Kozek, Bartosz Misa, Lena Kierepka i Milena Winiarska, którzy wyrecytowali tematyczne wierszyki na tę okazję. Pozostali plastycy swoje umiejętności pokazali na holu DK „Śnieżka” gdzie znajdowała się wystawa i tematyczne prace: „Anioły”, „Tupu tup po śniegu”, „Portret Babci i Dziadka”. Instruktorem zajęć plastycznych jest p. Ewa Prokuska. Swój warsztat taneczny na scenie pokazali również debiutanci z grupy tańca nowoczesnego Iskierki w choreografii „Ptaszki” oraz Pantera w czarno białych strojach w układzie „Na szachownicy”. Obie grupy trenuje na co dzień p. Agata Lig-Sarama. Dla dziadków zatańczyli również przedstawiciele DK Mors tj. ZPiT Mali Igloopolanie oraz młodzieżowa grupa Igloopolan. Młodsi tancerze w swych barwnych strojach zaprezentowali się w tańcach kaszubskich, zaś starsi w suicie tańców lubelskich. Instruktorami grup są p. Kinga Jurek oraz p. Kacper Jurek.
Na zakończenie młodzi artyści, występujący tego dnia na scenie wręczyli drobne upominki dla swoich Dziadków.

fot. Łukasz Pas