W Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert charytatywny pt. „Anioły są takie ciche”. Jego organizatorami byli wolontariusze II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy oraz Miejski Ośrodek Kultury. Patronat nad tym koncertem objęli: Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy oraz Andrzej Reguła, starosta powiatu dębickiego. Celem koncertu było zebranie pieniędzy na pomoc dla dzieci chorych na mukowiscydozę.

Sala DK „Mors” była po brzegi wypełniona młodzieżą ze szkół gimnazjalnych i średnich powiatu dębickiego. Sprzedano prawie tysiąc biletów. Dochód z koncertu zostanie przekazany dzieciom chorym na mukowiscydozę: Marysi i Krzysiowi Jakiełek oraz Kamili Bonar.
Spotkanie zostało rozpoczęte przez Martę Czekaj, dyrektora II LO i Elżbietę Kęsik, dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury powitaniem przybyłych gości i widzów. Byli pośród nich: Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy, Barbara Pelczar–Białek, dyrektor wydziały edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy, Ewa Gołębiowska, burmistrza Pilzno, Agnieszka Żurek, sekretarza gminy Dębica
Podczas koncertu wystąpiła utalentowana wokalnie: zespoły „Engamber”, „No Name”, „Siostry Sisters”, wokalistki Kamila Raś i Karolina Cielak. Tańczyła przedstawicielka Szkoły Tańca Soul Dance, swoje umiejętności prezentowali członkowie Akademii Sztuki Capoeira Unicar Dębica. W przerwach między występami uczniowie II LO propagowali ideę wolontariatu.
Największą atrakcją był występ zespołu Łzy, którego wokalistką jest Sara Chmiel, absolwentka II LO w Dębicy. Koncert zespołu bardzo spodobał się młodzieżowej publiczności a Sara Chmiel udowodniła, że od czasu występów amatorskich na scenach placówek kulturalnych MOK zrobiła ogromne postępy. – Sara Chmiel 8 lat temu sama wystąpiła w „Morsie” na koncercie charytatywnym, a dzisiaj jest jego wielką gwiazdą – powiedziała Elżbieta Kęsik. Burmistrz Mariusz Szewczyk podarował Sarze pamiątki z Dębicy.
W trakcie koncertu Marta Czekaj oraz Elżbieta Kęsik złożyły podziękowania darczyńcom oraz patronom tego wydarzenia. Także rodziny chorych dzieci przyłączyły się do tych podziękowań. Marta Czekaj szczególnie podziękowała Elżbiecie Kęsik, która – jak powiedziała – „od początku działalności naszej szkoły darzy ją wielką sympatią i ma dla nas wielkie serce”. Nie zapomniała również o pozostałych pracownikach MOK, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia tego koncertu.

fot. Andrzej Janiec