Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
W roku W miesiącu W tygodniu Według dnia Szukaj Przejdź do miesiąca
KMTOiM: Requiem
Niedziela, 14. Kwiecień 2019, 18:30
Odsłon : 73

 

Po krótkiej, świątecznej przerwie zachęcamy do udziału w kolejnych wyjazdach naszego Klubu. Z pewnością nowy rok przyniesie wiele wydarzeń kulturalnych, na które już teraz Państwa gorąco zapraszamy. Pierwszą propozycją będzie jedno z największych dzieł oratoryjnych w historii muzyki - "Requiem" G. Verdiego.

 

 

Utwór został napisany w hołdzie Alessandro Manzoniemu, wybitnemu pisarzowi patriocie włoskiemu, uwielbianemu przez Verdiego. Wystawiony w rok po jego śmierci w Kościele św. Marka w Mediolanie (1874) ze 100-osobowym chórem, 120-osobową orkiestrą, śpiewakami La Scali, pod dyrekcją samego kompozytora. Jest to świadectwo autentycznych przeżyć wielkiego kompozytora bolejącego nad stratą przyjaciela i bardzo osobista refleksja nad skończonością życia. Utwór ten porównywany kunsztem do „Requiem” Mozarta uważany jest za szczyt, jaki osiągnęła msza żałobna w dziejach muzyki. Najbardziej znany i przejmujący fragment arcydzieła to Dies irae – opis „dnia gniewu”, czyli sądu ostatecznego.
Z pewnością będzie to piękne i niezwykle wzruszające widowisko oraz okazja do refleksji nad życiem doczesnym.

Obsada:
soliści, orkiestra i chór Opery Krakowskiej

„Requiem”
14.04.2019 (niedziela)
godz. 18.30
Opera Krakowska

Cena biletów – 54 zł

Kwotę za bilet należy wpłacić w nieprzekraczalnym terminie do 13 lutego przelewem na konto:
Nr konta: 63 1240 1792 1111 0010 6305 7510
Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, (obecna siedziba - ul. Ignacego Lisa 3).

Nieuregulowanie płatności w terminie, będzie jednoznaczne z anulowaniem rezerwacji.
* Chęć udziału w tym wydarzeniu jest równoznaczna ze wspólnym wyjazdem (zbiórka zaplanowana jest na godzinę 16.00, miejsce spotkania to tradycyjnie Plac Solidarności, koszt transportu zostanie podany w późniejszym terminie, jest on uzależniony od liczby chętnych osób na wyjazd).
** Przed wpłatą uprzejmie prosimy o kontakt i upewnienie się, iż jest taka możliwość, gdyż ilość miejsc jest ściśle ograniczona.

Zapisy mailowo, bądź telefonicznie: Aneta Wiater e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (14) 680 93 62.