Koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lwowskiej, pod dyrekcją Marcina Mirowskiego, zainaugurował XIX Dni Sztuki. Orkiestrze towarzyszyli soliści: Ewa Warta Śmietana, Witold Wrona i Jan Michalak.

W pierwszej części koncertu, który miał miejsce na scenie Domu Kultury i Kina Kosmos, usłyszeć można było muzykę symfoniczną kina światowego, z takich filmów, jak: "Superman", "Batman", "Indiana Jones", "Lista Schindlera", "Piękna i Bestia" oraz "Gwiezdne Wojny".

Druga, znacznie dłuższa część, przeniosła publiczność do czasów starego polskiego kina. W nowych aranżacjach zabrzmiały m.in. "Odrobina szczęścia w miłości" - z filmu "Co mój mąż robi w nocy", "Tak dziwnie mi tak cudnie mi" - z filmu "Pani minister tańczy", "Pamiętasz była jesień" - z filmu "Pożegnania", czy "Już nie mogę dłużej kryć" - z filmu "Zapomniana melodia".

Kolejną odsłoną Dni Sztuki będzie Wieczór galicyjski i koncert artystów Piwnicy pod Baranami, który odbędzie się 14 października. Cykl imprez zwieńczy 20 października spektakl poetycko-muzyczny pt. "Rozmowy z milczeniem".

 

GALERIA ZDJĘĆ
fot. Łukasz Pas