Wiele niezapomnianych wrażeń przyniósł spektakl "Fabryka Śniegu", wystawiony przez Teatr Trip na scenie Domu Kultury i Kina Kosmos. Barwna opowieść o przygodach Sopelki i Obłoczka oraz Karola Yfera pokazała licznie zgromadzonej dziecięcej widowni jak ważna jest tolerancja, akceptacja i szacunek, niezależnie od dzielących nas różnic.

Sopelek i Obłoczek codziennie odbierały z Ziemi zamówienia na śnieg, skrzętnie wywiązując się ze swoich obowiązków. Pewnego dnia maszyna do robienia śniegu uległa awarii i nikt, nawet dzielny inżynier Złota Łapka, nie potrafił sobie poradzić z jej naprawą. Dzięki pomocy niezapowiedzianego gościa - Karola Yfera i aktywnemu wsparciu publiczności udało się zażegnać kryzysową sytuację i wznowić produkcję śniegu.

Autorką scenariusza i reżyserem przedstawienia jest Anna Bączek-Lieber, muzyka i pomysł - Paweł Szymkowiak.

fot. Łukasz Pas