Od kilku lat członkowie Miejskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Igloopolanie” występują z koncertem z okazji Dnia Kobiet. Tegoroczny koncert odbył się w Domu Kultury i Kinie „Kosmos” Miejskiego Ośrodka Kultury.

Na scenie wystąpiły wszystkie grupy zespołu: reprezentacja, grupy dziecięce i młodzieżowe oraz kapela. W programie znalazły się tańce regionalne i narodowe w artystycznym opracowaniu. Występy wszystkich grup zostały przyjęte przez publiczność z ogromnym aplauzem, która doceniła nie tylko profesjonalizm występu, lecz także wielką kulturę wszystkich wykonawców. Nie trzeba chyba dodawać, że z największymi oklaskami spotkał się popis najmłodszych tancerzy.

Scenariusz, reżyseria, choreografia koncertu: Romuald Kalinowski, kierownictwo wokalne: Andrzej Jakubowski, kierownictwo muzyczne: Stanisław Wiktor, choreografia grup dziecięcych i młodzieżowych: Kinga Jurek i Kacper Jurek, oprawa muzyczna występów „Małych Igloopolan”: Zenon Piękoś. Kostiumy: Krystyna Wiktor.

Jak zwykle pracownicy MOK pomagali w przeprowadzeniu imprezy.

Warto dodać, że zespół „Igloopolanie” w tym roku obchodzić będzie 40-lecie swojego istnienia. Przez te lata członkowie zespołu prezentowali swoje umiejętności nie tylko na krajowych, ale także zagranicznych scenach, festiwalach, przeglądach. Rozsławiając w ten sposób polską kulturę.

 

GALERIA ZDJĘĆ
fot. Andrzej Janiec, Dawid Pikor