Jakub Skupień, Stefan Świstak, Aleksandra Występek, Mateusz Ciurkot, Maria Socha, Kinga Kania oraz Bartosz Piechota otrzymali nominacje do eliminacji regionalnych 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbędą się 11 kwietnia w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim.

Eliminacje powiatowe konkursu odbyły się 27 marca w DKiK "Kosmos". Komisja artystyczna w składzie: Danuta Pado, Mariola Łabno-Flaumenhaft, Jan Borek, po obejrzeniu i wysłuchaniu 12 propozycji konkursowych, postanowiła przyznać siedem nominacji.

W turnieju recytatorskim - kategorii szkół średnich nominacje otrzymali: Jakub Skupień, Stefan Świstak i Aleksandra Występek - reprezentujący MOK w Dębicy. W kategorii dorosłych jury nominowało Bartosza Piechotę.

W turnieju Wywiedzione ze słowa nominację otrzymał Mateusz Ciurkot z Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy.

W turnieju Teatrów jednego aktora jury postanowiło nominować Marię Sochę i Kingę Kanię z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

Wszyscy nominowani reprezentować będą nasz powiat na kolejnym - regionalnym szczeblu konkursu.

Nagrody ufundował Powiat Dębicki. Organizatorem eliminacji powiatowych, a także fundatorem nagród jest Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.

fot. Łukasz Pas