W Domu Kultury i Kinie „Kosmos” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy odbył się XI Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych. Impreza została zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Dębicy, II Liceum Ogólnokształcące oraz Miejski Ośrodek Kultury.

Jury pracowało pod przewodnictwem Jacek Milczanowskiego, aktora Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. W jego składzie byli ponadto: Ilona Stanaszek oraz Dominika Migoń. Jurorzy ocenili występujące w przeglądzie 4 grupy teatralne ze szkół ponadgimnazjalnych oraz dwie uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy w monodramach. Ich werdykt nie wzbudził kontrowersji, gdyż nagrodzili i wyróżnili wszystkie ekipy, w każdej znajdując coś interesującego i wartego podkreślenia.

Pierwsze miejsce zostało przyznane Zespołowi Teatralnemu „Talia” z II LO w Dębicy, które pokazało przedstawienie „Nikt mnie nie zna”, jednoaktówkę Aleksandra Fredry w przygotowaniu Katarzyny Lamberskiej-Kot. II miejscem nagrodzono Grupę Teatralną „Kwiatek” z Zespołu Szkól nr 2 za przedstawienie „Szaleństwo we dwoje” w opracowaniu Jarosława Markiewicza. Dwa wyróżnienia otrzymały przedstawienia: „Tron” Zespołu Teatralnego „Trufle” z I LO w Dębicy przygotowane przez Beatę Pocicę („za muzykę na żywo na scenie”) oraz „Cimcirimci” Szkolnego Koła Teatralnego Zespołu Szkół Ekonomicznych wg. „Iwony księżniczki Burgunda” Witolda Gombrowicza przygotowane przez Annę Szelę-Gizę („za radość bycia na scenie”).

Także wyróżnienia otrzymały prezentujące się na scenie DKiK „Kosmos” uczennice I LO: Natalia Świstara w monodramie pt. „Kobieta” oraz Ilona Babicz w monodramie pt. „Sonia”.

Jury uznało za stosowne wyróżnić także aktorskie dokonania. Otrzymali je: Ignacy Kamiński i Bartosz Pękala z Zespołu Teatralnego „Talia” oraz Mateusz Ciurkot z Grupy Teatralnej „Kwiatek”.

fot. Andrzej Janiec