Warsztaty teatralne, wspólne tworzenie scenografii, rekwizytów, kostiumów, zajęcia z tworzenia fryzur oraz charakteryzacji. Na wielki finał premiera spektaklu wraz z wystawą fotograficzną dokumentującą przebieg działań, a także dodatkowe niespodzianki. Przede wszystkim integrująca, dobra zabawa w teatr, z teatrem. Wszystko to w ramach projektu „Zespołowo!”.

Zapraszamy serdecznie do udziału w projekcie „Zespołowo! - integracyjne warsztaty teatralne” mającego na celu zintegrować młodzież pełnosprawną z osobami niepełnosprawnymi.

Pozwoli to na przełamanie barier, lęków i stereotypów związanych z dysfunkcjami fizycznymi i psychicznymi za pomocą sztuki. Poprzez warsztaty teatralne, choreograficzne, charakteryzatorskie, a także plastyczne nastąpi nauka współpracy. Wszystko to będzie prowadziło do powstania spektaklu, który od początku do końca stworzą uczestnicy projektu z pomocą profesjonalistów w tych dziedzinach. Zaprojektują i wykonają scenografię, rekwizyty oraz kostiumy do przedstawienia. Nauczą się jak robić charakteryzację poprzez warsztaty stylizacji fryzur i makijażu.

Spotkania grupy projektowej będą odbywać się we wrześniu i październiku w salach Domu Kultury i Kina „Kosmos” MOK w Dębicy. Zajęcia organizowane będą dwa razy w tygodniu (przeważnie będą to piątki i soboty).

Do udziału w projekcie zostanie zaproszone około 30 osób od 12 roku życia (decyduje rok urodzenia), które zostaną wybrane przez koordynatorów i instruktorów projektu poprzez selekcję formularzy.

Wypełniony formularz wraz z oświadczeniem prosimy przesyłać do 7 września br. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć osobiście do DKiK „Kosmos” ul. I. Lisa 3.

W przypadku osób niepełnosprawnych formularz może wypełnić opiekun.

Inicjatywa powstała w ramach projektu Podkarpacka Edukacja Kulturowa dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Szczegółowych informacji udziela Dominika Migoń – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 510 39 49 81.

Do pobrania:

Oświadczenie uczestnika