XX Dni Sztuki zainaugurowała muzyczna podróż po europejskich stolicach. W koncercie galowym wystąpili śpiewacy Francesco Malapena, Kasia Mirowska i Jan Michalak oraz instrumentaliści Piotr Łukaszczyk i Tomasz Mirowski. Akompaniowała Międzynarodowa Orkiestra  Symfoniczna - The Film Harmony Orchestra pod dyrekcją Marcina Mirowskiego. Na scenie można też było zobaczyć Lydiana Nadhaswarama, niezwykle uzdolnionego dziecięcego muzyka z Indii, grającego na fortepianie.

Podczas koncertu zabrzmiały ponadczasowe pieśni, takie jak: „Sen o Warszawie”, „Podmoskiewskie wieczory”, „Amapola”, „Uliczka w Barcelonie”, „Torna a Surriento - Granada”, „Arrivederci Roma”, „Miłość w Portofino”, „Malagenia”, „Don’t cry for me Argentina”, „Chitarra Romana”, „New York, New York”, „Wiedeń miłości”, „Love Paris”, „Can’t  Help Falling in Love”, „Quizas, Quizas”.

Jubileusz 20-lecia imprezy, na stałe wpisanej w kalendarz dębickich wydarzeń kulturalnych, był okazją do podsumowania i podziękowania osobom, firmom i instytucjom, dzięki  którym Dni Sztuki powstały i wciąż się rozwijają. Specjalne wyrazy uznania i wdzięczności otrzymał Stefan Bieszczad, prezes firmy Suret i główny mecenas Dni Sztuki. Na ręce Jana Michalaka, dyrektora artystycznego i pomysłodawcy imprezy, życzenia pomyślności i podziękowania za wkład w rozwój dębickiej kultury złożył starosta powiatu dębickiego Andrzej Reguła.

fot. Łukasz Pas