Od tego roku Powiatowy Konkurs Poezji Religijnej z uwagi na chęć rozwoju oraz promocji uczestników konkursu z naszego rejonu zmienia swoją formułę. W jego skład wchodzić będą dwa odrębne konkursy będące eliminacjami do organizowanych przedsięwzięć na wyższych szczeblach.

W ramach Powiatowego Konkursu Poezji Religijnej 15 listopada br. w DKiK „Kosmos” MOK w Dębicy odbędą się eliminacje rejonowe do Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi”, którego organizatorami są: Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, Kopalnia Soli w Bochni oraz Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej „Promyczek”. Finał tegoż konkursu odbędzie się w malowniczej scenerii Uzdrowiska Kopalni Soli w Bochni. Do eliminacji rejonowych szkoły oraz ośrodki kultury kwalifikują po trzy osoby z następujących kategorii wiekowych: I-III, IV-VI, VII-VIII (klasy szkół podstawowych).

16 listopada br. będą miały miejsce eliminacje powiatowe do XXVIII Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Małopolskim. Konkurs skierowany jest dla uczniów szkół średnich oraz osób dorosłych i obejmuje trzy kategorie: recytację, poezję śpiewaną oraz monodram. Do eliminacji rejonowych z każdej kategorii szkoła lub ośrodek kultury może zakwalifikować pięciu recytatorów z kategorii uczniów szkół średnich oraz trzech recytatorów z kategorii osób dorosłych.

Zgłoszenia do udziału w eliminacjach należy przesyłać do 8 listopada na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub DKiK „Kosmos” MOK w Dębicy, ul. Lisa 3, 39-200 Dębica.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminach konkursu.

Do pobrania:

XXII Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi” - regulamin
XXII Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi” - karta zgłoszenia

XXVIII Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej - regulamin, karta zgłoszenia