Sobotni wieczór w Domu Kultury i Kinie „Kosmos” Miejskiego Ośrodka Kultury poświęcony był kanadyjskiemu bardowi Leonardowi Cohenowi. Z koncertem pod tytułem „Lubię gadać z Leonardem” wystąpił Marcin Styczeń z zespołem. Pieśni Leonarda Cohena we własnych tłumaczeniach przeplatał swoimi piosenkami.

Marcin Styczeń, to artysta urodzony w Olkuszu 40 lat temu. Gra na gitarze, śpiewa, komponuje, pisze teksty i tłumaczy od 20 lat. Ma na swoim koncie 9 płyt. Już w najbliższym czasie wyda 10. W Dębicy występował kilkakrotnie i zawsze był bardzo dobrze przyjmowany przez publiczność. W DKiK „Kosmos” wystąpił z zespołem w składzie: Tomasz Pfeiffer (gitara), Paweł Puszczało (gitara basowa), Karol Domański (perkusja) i Marta Zalewska (skrzypce, mandolina, wokal). Szczególnie skrzypce Zalewskiej brzmiały znakomicie.

Koncert „Lubię gadać z Leonardem” zawierał utwory z płyty Marcina Stycznia pod tym samym tytułem wydanej w listopadzie ubiegłego roku. Teksty Cohena przetłumaczył Styczeń, natomiast aranżacji dokonał kompozytor Marcin Kuczewski. Efekty ich pracy przy wydatnej pomocy świetnego zespołu instrumentalistów były znakomite. Publiczność zebrana w sali DKiK „Kosmos” doceniła kunszt artystów burzliwymi oklaskami. Zespół chętnie bisował.

Koncert został wsparty finansowo przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz „Wodociągi Dębickie”. Prezesom obu tych firm miejskich: Tomaszowi Wróblowi i Jackowi Gilowi podziękował prowadzący koncert Jan Borek, dyrektor MOK.

fot. Andrzej Janiec