Przedstawiamy program 3. edycji Konkursu Polskiej Literatury Patriotycznej, który odbędzie się 29 października w sali teatralnej Domu Kultury i Kina "Kosmos".

 

 

10:00 - rozpoczęcie

UCZNIOWIE KLAS VII-VIII SP, GIMNAZJALIŚCI

KAROLINA GRZYB – SP nr 5 w Dębicy
Konstanty Ildefons Gałczyński – Szturm
Konstanty Ildefons Gałczyński – Polska

KAROLINA STACHNIK – SP nr 3 w Dębicy
Jan Lechoń – Hymn Polaków na obczyźnie
Stanisław Baliński – Ojczyzna Szopena

ZOFIA ZBOCH – SP nr 11 w Dębicy
Zbigniew Herbert – Nike która się waha
Julian Tuwim – Kwiaty polskie – epilog – fr.

ALEKSANDRA MIELECKA – MOK w Dębicy
Władysław Bełza – Modlitwa za Ojczyznę
Antoni Słonimski – Polska

OLGA WÓJTOWICZ – SP w Żyrakowie
Krzysztof Kamil Baczyński – Hej, z drogi precz!
Zbigniew Herbert – 17 IX

NORBERT JEDLIŃSKI – ZS w Pustkowie Osiedlu
Jerzy Wąsowski – Dywizjon 303
Anna Świrszczyńska - Szczeniak

SABINA PLUTA – SP nr 11 w Dębicy
Czesław Miłosz – Kołysanka
Jan Lechoń - Legenda

KATARZYNA SZYDŁOWSKA – SP w Górze Motycznej
Wisława Szymborska – Gawęda o miłości do ziemi ojczystej
Antoni Słonimski – Alarm
AMELIA FILIPCZAK – MOK w Dębicy
Anna Rudawcowa – Kraj z baśni
Stanisława Wiatr-Partyka – Zebranie Sybiraków

SYLWIA KURZEJA – ZS     w Nagoszynie
Jan Lechoń – Przypowieść
Antoni Słonimski – Alarm

ALEKSANDRA ŚWIDER – CKiB Gmina Dębica
Kazimiera Iłłakowiczówna – O, Boże
Halina Młynkowa – Panie generalne

ALEKSANDRA LULA – SP nr 11 w Dębicy
Adam Mickiewicz – Inwokacja
Juliusz Słowacki – W pamiętniku Zofii Bobrówny

LILIANA DZIADOSZ – SP nr 5 w Dębicy
Marian Hemar – Modlitwa
Cyprian Kamil Norwid – Moja piosnka

KINGA RACHWAŁ – SP w Żyrakowie
Czesław Miłosz – Przedmowa
Julian Tuwim – Kwiaty polskie – fr.

TOMASZ STARZAK – ZS w Pustkowie Osiedlu
Piotr Wolter – Wyklętemu
Anna Świrszczyńska – Koszula powstańca

URSZULA PRZEWIĘDA – SP w Januszkowicach
Cyprian Kamil Norwid – Moja piosnka
Wisława Szymborska – Gawęda o miłości ziemi ojczystej

NATALIA WIERCIOCH – SP w Górze Motycznej
Krzysztof Kamil Baczyński – Mazowsze
Władysław Broniewski – Żołnierz polski
MIKOŁAJ WÓJCIK – ZS w Bobrowej
Adam Mickiewicz – Reduta Ordona
Marian Hemar – Gdybym…

KATARZYNA GAJDA – CKiB Gmina Dębica
Maria Zientara-Zalewska – Wspomnienia z Ravensbruk
Anna Świrszczyńska – Strzelać w oczy człowieka

KATARZYNA ŻOŁĄDŹ – MOK w Dębicy
Tadeusz Gajcy – Śpiew murów
Stanisława Wiatr-Partyka – Lacrimoso Polski

JUSTYNA HADAŁA – SP nr 8 w Dębicy
Maria Konopnicka – Ave, patria – fr.
Barbara Postawa - Inka

JULIA KNYCH – SP w Żyrakowie
Krzysztof Kamil Baczyński – Elegia o chłopcu polskim
Konstanty Ildefons Gałczyński – Polska

JULIA SZEWCZYK – SP w Dobrkowie
Mariusz Zadura – Do Pana
Bogdan Bartnikowski – Dzieciństwo w pasiakach – Przyjazd – fr.

KAMILA KOWALSKA – SP w Januszkowicach
Leopold Staff – Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą
Krzysztof Kamil Baczyński – Elegia o chłopcu polskim

MAGDALENA MAZUR – CKiB Gmina Dębica
Artur Oppman – Krzyżyk z Olszynki
Marek Nowakowski – Raport o stanie wojennym – Składka – fr.

GABRIELA NYKIEL – SP w Górze Motycznej
Adam Mickiewicz – Śmierć pułkownika
Stanisław Ryszard Dobrowolski – Rozkaz dla Warszawy

MICHAŁ MICHOŃ – SP w Straszęcinie
Antoni Słonimski – Popiół i wiatr
Zofia Pienkiewicz-Malanowska – Wielki Piątek 1944

NATALIA ŚWIĘTOŃ – SP nr 8 w Dębicy
Wisława Szymborska – Gawęda o miłości ziemi ojczystej
Leopold Staff – Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą

NATALIA JARZĄB – ZS w Pustkowie Osiedlu
Władysław Broniewski – Ballady i romanse
Anna Świrszczyńska - Łączniczka

ALEKSANDRA SĄSIADEK – ZS w Nagoszynie
Zbigniew Herbert – Pan Cogito o cnocie
Adam Mickiewicz – Koncert Jankiela

JOANNA NYKIEL – SP w Jaworzu Górnym
Krzysztof Kamil Baczyński – Mazowsze
Wisława Szymborska – Gawęda o miłości ziemi ojczystej

WIKTORIA GLICA – ZS w Nagoszynie
Jan Kasprowicz – Rzadko na moich wargach
Zbigniew Herbert – Wilki

KAMIL ŻĄDŁO – SP w Dobrkowie
Leopold Staff – Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą
Stefan Żeromski – Syzyfowe prace – fr.

 

UCZNIOWIE SZKÓŁ ŚREDNICH    

JAKUB LULA – II LO w Dębicy
Edward Słoński – Ta, co nie zginęła
Cyprian Kamil Norwid – Sariusz

FILIP CISZEK – ZSZ nr 1 w Dębicy
Dzieci z Pahiatua

DOMINIKA JARGAS – MOK w Dębicy
Zofia Zaborowska – Ojciec Kolbe
Krzysztof Kamil Baczyński – Wybór – fr.

GABRIELA KOSIBA – II LO w Dębicy
Stanisława Wiatr-Partyka – Stary kasztan
Stanisława Wiatr-Partyka - Życiorys

OLIWIA ŁĄCZAK – ZSZ nr 1 w Dębicy
Wisława Szymborska – Gawęda o miłości do ziemi ojczystej
Tadeusz Różewicz – Oblicze Ojczyzny

ALEKSANDRA WYSTĘPEK – MOK w Dębicy
Józef Baran – Litania Pospolita
Stefania Biniak - Pytania

KACPER BOMBA – II LO w Dębicy
Zbigniew Kabata - *** (Nie przypinajcie mi wstążek kolorowych)
Krzysztof Kamil Baczyński – Elegia o [chłopcu polskim]

KINGA KANIA – MOK w Dębicy
Jarosław Marek Rymkiewicz – Kiedy się obudziłem
Leopold Staff – Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!