Dużą dawkę dobrego i inteligentnego humoru przygotowaliśmy dla wszystkich miłośników teatru w sylwestrowy wieczór. „Umrzeć ze śmiechu” to przezabawna komedia Paula Elliotta, w reżyserii Mirosława Bielińskiego, którą na scenie Domu Kultury i Kina „Kosmos” wystawi kielecki Teatr Tetatet.

Jeśli przez ostatnie trzydzieści lat życia, największą przyjemnością czterech pań, była cotygodniowa, wieczorna gra w karty, fakt śmierci jednej z nich może być katastrofą. Jednak nie dla Connie, Millie i Lenny. Te trzy damy z Południa, postanawiają urządzić „pożegnalny wieczór” swojej przyjaciółce Mary. „Wypożyczają” w sposób mało legalny prochy z domu pogrzebowego i rozpoczyna się impreza, po której nic już nie będzie takie samo.

Paul Elliott
„Umrzeć ze śmiechu”
„Exit Laughing”

tłumaczenie: Bogusława Plisz-Góral

reżyseria: Mirosław Bieliński

scenografia: Bożena Kostrzewska
kostiumy: Klara Kostrzewska
ruch sceniczny, choreografia: Małgorzata Ziółkowska
muzyka: Paweł Piotrowski
projekcje, wizualizacje: Grzegorz Kaczmarczyk

obsada:
Teresa Bielińska
Ewa Pająk
Barbara Szałapak
Magdalena Daniel
Mateusz Marczydło

czas trwania: 65 minut (bez przerwy)

spektakl dla widzów od lat 16

31 grudnia 2018
godz.19.30
DKiK „Kosmos”

Bilety: 60 zł - normalne, 50 zł - ulgowe

W cenę biletu została wliczona lampka szampana, którą będziemy wznosić toast za pomyślność w nadchodzącym roku.

Serdecznie zapraszamy do spędzenia tego wyjątkowego wieczoru razem nami!