Przedstawiamy program Powiatowego Konkursu Poezji Religijnej, który odbędzie się w dniach 15-16 listopada w Domu Kultury i Kinie "Kosmos".

15 listopada (czwartek) – uczniowie szkół podstawowych
9:30

UCZNIOWIE KLAS I-III

KINGA SKARBEK – SP nr 2 w Dębicy
Julianna Zych – „Anioł mój…”

DAWID MROCZKA – SP nr 8 w Dębicy
Beata Kołodziej – „Czy z wiercipięty może być święty”

JULIA MOSKAL – SP w Woli Wielkiej
Wincenty Pol – „Legenda o skowronku”

JAKUB SZEWCZYK – SP nr 8 w Dębicy
Beata Kołodziej – „Jak wygląda Pan Bóg”

BARTOSZ KRÓL – MOK w Dębicy
Halina Błaż – „Święta Weronika”

KAROL ZIAJA – SP nr 8 w Dębicy
Tomasz Czuk – „Modlitwa do Świętego Mikołaja”

AMELIA BŁASZKOWSKA – SP w Woli Wielkiej
Ewa Stadtmuller – „List do Anioła Stróża”

MICHAŁ TOMASIK – SP nr 2 w Dębicy
Tadeusz Ruciński – „Tak cicho wołam do swego Anioła”

MARIA POCIASK – SP nr 8 w Dębicy
Tadeusz Ruciński – „Posłuchaj”

ANNA ZOŁOTAR – CKiB Gminy Dębica
Janina Snopek Stefaniak – „Do kościoła przyleciała jaskółeczka”

 

UCZNIOWIE KLAS IV-VI

GRZEGORZ SZYDŁOWSKI – SP nr 8 w Dębicy
Kazimierz Wierzyński – „Modlitwa”

OLIWIA KOT – SP w Woli Wielkiej
Władysław Bełza – „Modlitwa za Ojczyznę”

WIKTORIA WADAS – SP w Żyrakowie
Aleksandra Dec – „W miłości nadzieja”

ZUZANNA CZERNIAK – SP w Korzeniowie
ks. Jan Twardowski – „Naucz się dziwić”

JULIA SIKORA – MOK w Dębicy
Halina Błaż – „Z różańcem do nieba”

REGINA KACZKA – SP w Jodłowej
Beata Kołodziej – „Modlitwa urwisów”

ZUZANNA SZOT – SP w Dębowej
Maria Konopnicka – „Na Ewangelię”

MICHAŁ ZOŁOTAR – CKiB Gmina Dębica
Franciszek Klimek – „Koty Świętego Piotra”

MILENA GÓRKA – SP w Jodłowej
Bronisława Ostrowska – „Gwiazda”

ZUZANNA BOROWIEC – MOK  w Dębicy
Beata Kołodziej – „Ziarenka”

TYMOTEUSZ FERENC – SP nr 8 w Dębicy
Maria Konopnicka – „Chrystus i dzieci”

PAWEŁ LATOCHA – SP w Jodłowej
Tadeusz Ruciński – „Aniele Boży”

DOMINIK WÓJCIK – SP nr 12 w Dębicy
Ewa Stadtmuller – „Modlitwa do anioła codzienności”

PATRYCJA KUBAS – ZS  w Zawadzie
Tadeusz Ruciński – „Dobry Bóg”

MICHAŁ WARZONEK – SP nr 8 w Dębicy
Andrzej Kaput – „Nie parz na siebie”

MARTA CZAUDERNA – SP w Stobiernej
autor nieznany – „Anioł mój”

NATALIA KOZEK – SP nr 12 w Dębicy
Tadeusz Ruciński – „Posłuchaj”

MICHAŁ OSTAFIN – SP nr 8 w Dębicy
Magdalena Ponichter – „Dziękuję Ci Boże”

WIKTORIA CHODÓR – SP nr 12 w Dębicy
Maria Przybylska – „Pielgrzym świata”

ALICJA WOJNAROWSKA – MOK w Dębicy
Anna Kamieńska – „Rzeczy małe”

 

UCZNIOWIE KLAS VII-VIII

WERONIKA CHMURA – SP w Woli Wielkiej
Józef Bieniecki – „Ukrzyżuj Go!!!”

KAMILA PETRYK – SP nr 12 w Dębicy
Julian Tuwim – „Nauka”

NATALIA ŚWIĘTOŃ – SP nr 8 w Dębicy
autor nieznany – „Opowiadaj o Bogu”

KATARZYNA ŻOŁĄDŹ – MOK w Dębicy
Czesław Miłosz – „O aniołach”

OLGA WÓJTOWICZ – SP w Żyrakowie
Aleksandra Dec – „Cicha modlitwa nadziei”

ROKSANA BURAŚ – CKiB  Gminy Dębica
Ewa Stadmuller – „Modlitwa do anioła prostoty”

NIKOLA MĄDZIEL – SP w Korzeniowie
ks. Janusz Adam Kobierski – „Mały traktat o sumieniu”

KINGA RACHWAŁ – SP w Żyrakowie
ks. Jan Twardowski – „Gdybyśmy sami wymyślili”

ALEKSANDRA ŚWIDER – CKiB Gminy Dębica
Św. Patryk (tł. Ernest Bryll) – „Święty, ptaszek i anioł”

HONORATA BURAS – SP nr 3 w Jodłowej
Bolesław Leśmian – „Urszula Kochanowska”

MARTYNA MICHALIK – SP w Dębowej
Jan Kasprowicz – „Przeprosiny Boga”

KAMILA KOCIOŁEK – SP nr 2 w Jodłowej
Antoneta Anna Bednarek – „Z różańcem w dłoni”

NORBERT JEDLIŃSKI – CKiB Gminy Dębica
Zbigniew Głuszczyk – „Pierwsze spotkanie z Jezusem”

JULIA KNYCH – SP w Żyrakowie
Czesław Miłosz – „Alkoholik wstępuje w bramę niebios”

NATALIA WARZECHA – SP nr 1 w Jodłowej
Elżbieta Glaize – „Do Boga”

KATARZYNA GAJDA – CKiB Gminy Dębica
Anna Kamieńska – „Matce ks. J. Popiełuszki”, ks. Wacław Buryła „Współczesnym Judaszom i Piłatom” – kompilacja

JOANNA PŁAWECKA – SP nr 12 w Dębicy
Bifi – „Anioł mój”

JUSTYNA HADAŁA – SP nr 8 w Dębicy
autor nieznany – „Któryż jest Bóg, podobny Tobie”

WERONIKA PYCH – MOK w Dębicy
Anna Kamieńska – „Niewiara”

LENA CIEŚLA – SP nr 12 w Dębicy
Roman Brandstaetter – „Przypowieść o Narodzeniu Pańskim”

AMELIA KASPRZYK – SP nr 8 w Dębicy
Jan Kasprowicz – „Modlitwa wędrownego grajka”

MIKOŁAJ WÓJCIK – ZS w Bobrowej
Anna Wojdecka – „Szansa”

SYLWIA KURZEJA – ZS w Nagoszynie
Stanisław Barańczak – „NN próbuje przypomnieć sobie słowa modlitwy”




16 listopada (piątek) – uczniowie szkół średnich, dorośli
9:30

DOROŚLI – MONODRAM

DOROTA BIELATOWICZ – CKiB Gminy Dębica
„O zmartwychwstaniu” – kompilacja utworów: Agnieszka Osiecka „Dziennik ucznia”, Jerzy Harasymowicz „Buty dziadka”, Vladimir Holan „Zmartwychwstanie”, ks. Jan Kobierski „Gdy”

 

DOROŚLI - RECYTACJA

KATARZYNA PAWEŁKO – Warsztaty Terapii Zajęciowej
Katarzyna Pawełko – „Wiersz do mojego Anioła”

ANNA ŁĄCZAK
Teresa Paryna – „Ballada o Janie z Dukli”

 

UCZNIOWIE SZKÓŁ ŚREDNICH – RECYTACJA

BARTOSZ PTASZEK - I LO w Dębicy
Julian Tuwim – „Modlitwa”

EDYTA LONGOSZ – II LO w Dębicy
ks. Jan Twardowski – „Wszystko inaczej”

KONSTANCJA DOMARSKA – MOK w Dębicy
Józef Baran – „Wieczność”

WIKTORIA BARNAŚ – ZSZ w Pustkowie Osiedlu
Roman Brandstaetter – „Nikodem”

KINGA GAWRYŚ – ZSZ W Pustkowie Osiedlu
Roman Brandstaetter – „Takie było Twoje ukrzyżowanie Boże”

GABRIELA SURDEL – I LO w Dębicy
Mahmoud Darwish – „Długo trwa ostatnia wieczerza”

DOMINIKA JARGAS – MOK w Dębicy
Anna Kamieńska – „Prorocy”

WIKTORIA ŚWIĘTOŃ – ZSZ w Pustkowie Osiedlu
Katarzyna Grzebyk – „Hania”

KAROLINA SZYBIST – I LO w Dębicy
Stefania Łapińska – „Cierniowa korona”

BARTOSZ PIĄTEK – MOK w Dębicy
Jan Kasprowicz – „Przeprosiny Boga”

ANNA PRUCNAL – I LO w Dębicy
Karol Wojtyła – „Miłość mi wszystko wyjaśniła”

SEBASTIAN SZEWC – CKiB Gminy Dębica
Oskar Wizard – „Bez instrukcji”

KRYSTYNA KLABACHA – ZS nr 2 Dębicy
Józefa Agnieszka Podkówka – „Marnotrawni”

ALEKSANDRA WYSTĘPEK – MOK w Dębicy
Józef Baran – „Ballada o arenie cyrkowej”

WERONIKA PAJĄK – I LO w Dębicy
Anna Kamieńska – „Krzyż”

MICHAŁ PARTYKA – CKiB Gminy Dębica
Anna Słonczyńska – „Chrystus”

MATEUSZ CIURKOT – ZS nr 2 w Dębicy
Wiesław Myśliwski – „Ucho igielne” – fr.

MIŁOSZ CUKLA – CKiB Gminy Dębica
ks. Lucjan Szczepaniak – „Wygodne życie”

 

UCZNIOWIE SZKÓŁ ŚREDNICH – POEZJA ŚPIEWANA

JUSTYNA POMYKACZ, EMILIA SZANDUŁA – ZSE w Dębicy
z rep. Beaty Bednarz – „Mój Jezu, mój zbawco”

ZUZANNA GRECKA – MOK w Dębicy
Zbigniew Książek, Piotr Rubik – „Strumień”

KAROLINA MOKRZYCKA – III LO w ZS nr 2w Dębicy
Księga Psalmów/Kuba Blycharz – „Psalm 126”

SARA CHWASTEK, KINGA KANIA – MOK w Dębicy
Ernest Bryll, Zygmunt Konieczny – „Kołysanka”