Alicja Wojnarowska i Kinga Kania zaprezentują się w prestiżowych, ogólnopolskich festiwalach teatralnych. Ala wystąpi na scenie w Teatrze Ziemi Rybnickiej, Kinga zaś w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu.

Spektakl „Rzecz o wojnie” otrzymał nominację do VII Ogólnopolskiego Dziecięcego Festiwalu Teatralnego organizowanego przez Dom Kultury w Rybniku – Boguszowicach. W dniach: 10-11 kwietnia Ala weźmie udział nie tylko w przesłuchaniach konkursowych, ale również w warsztatach teatralnych oraz działaniach happeningowych połączonych z tworzeniem Bajkowego Korowodu.

Kinga zaprezentuje monodram „Pamięć przeszłości” pośród dwudziestu wybranych uczestników (między 18 a 23 rokiem życia) z całej Polski, podczas 20. Festiwalu ewidentnych Talentów Aktorskich organizowanego przez Centrum Kultury Agora we Wrocławiu. Edycja jubileuszowa odbędzie się w dniach od 5 do 7 kwietnia, pozwala na spotkanie z mistrzami monodramu, warsztaty, wystawy oraz obejrzenie spektaklu mistrzowskiego w wykonaniu Andrzeja Grabowskiego. W tym roku w jury zasiądą: Dorota Pomykała, Marek Kocot i Grzegorz Wojdon. Wielu młodym aktorom Festiwal pomógł dostać się do szkół teatralnych.

Serdecznie gratulujemy dziewczynom kolejnych sukcesów i życzymy powodzenia w finałach.