Alicja Wojnarowska została laureatką XVIII Wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu Literacko-Teatralnego "Bohaterowie naszych lektur", organizowanego przez SP nr 13 w Rzeszowie we współpracy z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej.

W konkursie podzielonym na trzy kategorie wiekowe, wzięło udział ponad czterdziestu adeptów sztuki teatralnej. Ala zaprezentowała monodram "Rzecz o Wojnie", który doceniło jury w składzie: dr Zofia Brzuchowska - literaturoznawca, wieloletni wykładowca Uniwersytetu Rzeszowskiego, Małgorzata Machowska - aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej, Dariusz Dubiel - Prezes Towarzystwa Kultury Teatralnej w Rzeszowie. Wydarzenie uświetniła swoją obecnością pani Renata Szczęch - podsekretarz stanu w MSWiA, która również objęła je honorowym patronatem.