Siedem grup teatralnych wystąpiło na scenie Domu Kultury i Kina "Kosmos" podczas 23. edycji XXIII Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "Pajace". Laureatem Grand Prix został Dziecięcy Teatr "Fantazja" z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

XXIII Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "Pajace"
Dębica, 11 kwietnia 2019 r.

Protokół jury

Jury w składzie:
Mariola Łabno-Flaumenhaft
Jan Borek
Michał Kurek

po obejrzeniu 7 spektakli postanowiło przyznać:

Grand Prix:
Dziecięcy Teatr "Fantazja" - Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy

I miejsce:
Koło Teatralno-Taneczne "Piąteczka" - Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy

II miejsce:
Koło Teatralne "Perełki" - Szkoła Podstawowa nr 2 w Dębicy

III miejsce:
Dziecięcy Teatr "Mini Mini Fantazja" - Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy

Wyróżnienia:

Placówka Wsparcia Dziennego "Zgrana Paka" - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy
za sięgnięcie po wielką literaturę klasyczną

Dziecięcy Teatr "Mini Fantazja" - Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy
za sięgnięcie do klasyki literatury dziecięcej i przedstawienie wartości edukacyjno-wychowawczych

"Trzeciaki Rozrabiaki" - Szkoła Podstawowa nr 8 w Dębicy
za komediowe przedstawienie jesieni życia człowieka

Ponadto jury postanowiło przyznać nagrody indywidualne:

Cyprian Papaj za rolę rumaka Romualda w spektaklu "Bajka o rozczarowanym rumaku Romualdzie" ("Mini Mini Fantazja" - MOK w Dębicy)

Iga Szczerbińska za rolę Hogaty w spektaklu "Smerfy" (Koło Teatralno-Taneczne "Piąteczka" - SP nr 5 w Dębicy)

Julia Majkowska za rolę Fizi w spektaklu "Spotkanie z Fizią" (Dziecięcy Teatr "Mini Fantazja" - MOK w Dębicy)

Zuzanna Bobulska za rolę Babci w spektaklu "Historia pewnej miłości" ("Trzeciaki Rozrabiaki" - SP nr 8 w Dębicy

Karolina Olszewska za rolę Kopciuszka w spektaklu "Ruch to zdrowie" (Koło Teatralne "Perełki" - SP nr 2 w Dębicy).

fot. Łukasz Pas