Zapraszamy serdecznie na programy artystyczne przygotowane przez podopiecznych Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Będzie można obejrzeć muzyczno-taneczne przedstawienie „Zaczarowane podwórko”, spektakl „Jak dwie krople wody” oraz widowisko „Jeszcze w zielone gramy”.

Na godzinę 17:00 zapraszamy na przedstawienie „Zaczarowane podwórko”, które powstało na bazie książki Hanny Januszewskiej „Mania Lazurek” oraz filmu w reżyserii Marii Kaniewskiej. To pełna pozytywnych emocji opowieść o przygodach dzieci z jednego z polskich podwórek, o sile przyjaźni i marzeń.

Występują:
Dziecięcy Teatr „Mini Mini Fantazja”, Dziecięcy Teatr „Mini Fantazja”, Dziecięcy Teatr „Fantazja” - instruktor Dominika Migoń,
„Kids Force”, „Mini Force”, „Force” - instruktor Katarzyna Dzięgiel,
„Iskierki”, Pantera” - instruktor Agata Lig-Sarama,
grupa wokalna – instruktor Magdalena Białorucka-Ogorzelec,
akompaniuje Piotr Madura.

O godzinie 18:15 odbędzie się spektakl Dziecięcego Teatru „Fantazja” zatytułowany „Jak dwie krople wody”, za który zespół otrzymał nagrodę Grand Prix podczas XXIII Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "Pajace" oraz nagrodę główną XXVII Przeglądu Szkolnych Form Teatralnych „Jarosławski Kacperek 2019”.

To pełna życia i humoru historia. Porusza bardzo poważny temat, jakim jest nietolerancja, strach przed nieznanym, stereotypowe myślenie i ukazuje konsekwencje takich postaw. Doskonale przedstawia mechanizm powstawania konfliktów, a także absurd wojen.

autor: Vanessa Simon- Catelin
reżyseria: Dominika Migoń
muzyka: Piotr Madura

O godzinie 19:00 rozpocznie się widowisko artystyczne zatytułowane „Jeszcze w zielone gramy” w wykonaniu Grupy Artystycznej „Safo”.

To opowieść  o dwóch światach, które łączy marzenie o byciu kochanym i szczęśliwym. Pojawią się znane muzyczne brzmienia, a także piękne fragmenty prozy Wiesława Myśliwskiego. Będzie radośnie, ale i refleksyjnie.

Scenariusz i reżyseria: Dominika Migoń
Przygotowanie wokalne: Magdalena Białorucka-Ogorzelec