Agencja Impresaryjno-Promocyjna Pegaz Bis zaprasza do Domu Kultury i Kina „Kosmos” na koncert jednej z najpopularniejszych w Polsce piosenkarek.

Helena Dzokalub Tzoka z domu Milopulos to polska piosenkarka pochodzenia greckiego, powszechnie znana jako Eleni. Urodziła się w 1956 roku w Bielawie koło Wrocławia. Z muzyka zetknęła się się w dzieciństwie, gdyż pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Już w szkole średniej uczestniczyła aktywnie w życiu kulturalnym jako solistka zespołu Ballada. Po egzaminie maturalnym w 1975 roku została zaangażowana do profesjonalnego zespołu Prometheus działającego przy Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART w Sopocie. Jako solistka równolegle z występami na estradzie dokonywała nagrań radiowych i brała udział w licznych programach telewizyjnych. Pierwszą płytę długogrającą - „Po słonecznej stronie życia” nagrała z zespołem „Prometheus” w 1977 roku. W następnych latach ukazały się jej kolejne płyty długogrające: „Moja miłość” , „Buzuki disco”, „Ty jak niebo, ja - jak obłok”, „Lovers”, „Grecja raz jeszcze”, „Morze snu”, „Muzyka Twoje imię ma”, „Miłość jak wino”, „Wakacyjny flirt”, „Moje Credo”, „Nic miłości nie pokona” oraz „Kolędy Polskie”. Za większość z powyższych pozycji Eleni otrzymała Złote Płyty. Obecnie Eleni występuje ze swoim zespołem pod kierownictwem Kostasa Dzokasa.

18 listopada 2019 | 18:00
Dom Kultury i Kino „Kosmos”

Bilety w cenie 65 zł do nabycia w DKiK „Kosmos”, DK „Mors” oraz na: biletyna.pl i kupbilecik.pl.
Kontakt z organizatorem wydarzenia: 694 024 832.