Czardasze, walce, toasty, miłosne arie i duety operowe, sceny operetkowe, a także standardy jazzowe, czyli niepowtarzalna uczta w krainie opery, na którą zapraszamy 3 lutego do Domu Kultury „Kosmos”.

W programie znajdą się najsłynniejsze sceny z oper: „Traviata“, „Nabucco”, „Lakme“, „Carmen“, „Don Giovanni”, „Opowieści Hoffmanna“, „Porgy and Bess“ i wiele innych. Magię dawnego Wiednia odkryjemy w najpiękniejszych duetach i scenach z operetek Johanna Straussa („Zemsta nietoperza”, „Baron cygański) i Imre Kalmana („Księżniczka czardasza”). Szampański nastrój podsycą barwne pieśni neapolitańskie oraz popularne przeboje. Zapraszamy na pełną emocji i wzruszeń ucztę z muzyką klasyczną w towarzystwie sześciu znakomitych śpiewaków operowych. Artystom towarzyszyć będzie przy fortepianie Przemysław Winnicki z Wrocławia. Gala Karnawałowa przygotowana przez artystów z Wiednia, Pragi, i Wrocławia to niezapomniany wieczór w krainie najpiękniejszych melodii!

 Wykonawcy:

Sonori Ensemble:

Agnieszka Drożdżewska - sopran, Wrocław

Barbara Spitzer - sopran, Wiedeń

Anna Wilczyńska - sopran, Wrocław

Izabela Strzelecka - mezzosopran, Wrocław

Tomasz Tracz - tenor, Wrocław

Ivo Michl - baryton, Praga

Przemysław Winnicki - fortepian, Wrocław

Prowadzenie: Martyna Witowska (aktorka teatru Ad Spectatores, Wrocław)Czas trwania koncertu: 2 godziny (z przerwą)Gala rozpocznie się o godz.18.00. Bilety w cenie: 50 zł - normalne, 40 zł - ulgowe do nabycia w kasie DKiK „Kosmos”, ul. Lisa 3, tel. 14 696 91 40, 14 696 91 43.