7 lipca Galeria Sztuki MOK zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Jerzego Martynowa. Wernisaż rozpocznie się tradycyjnie o godz.19. Prace będzie można obejrzeć przez cały okres wakacji, aż do 3 września.

Jerzy Martynów

Urodzony w 1956 roku w Tarnowie. Studiował na Wydziale Malarstwa i Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w roku 1985 uzyskał dyplom z malarstwa. Zorganizował 64 indywidualne wystawy oraz brał udział w ponad 50 wystawach zbiorowych. Swoje prace wystawiał we Francji, Danii, Niemczech, Kanadzie, Belgii, Chinach, na Litwie.

Uprawia malarstwo, architekturę wnętrz, grafikę użytkową, rzeźbę, małe formy architektoniczne. Zrealizował kilkadziesiąt nowoczesnych i stylowych wnętrz, lokali oraz prywatnych posesji (m. in. w Tarnowie, Krakowie, Zakopanem, Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, Kruszwicy, Inowrocławiu), jak również i za granicą (we Frankfurcie, Paryżu, Chartres).