Od 13 lipca przez cały okres wakacji w Galerii Sztuki MOK można obejrzeć dwie nowe wystawy: Jean Paul Fulanty „Zeznania” – kompozycje przestrzenne, Gabriela Fulanty „Projekt ptaki” – fotokompozycje.

Jean Paul Fulanty to francuski artysta z polskimi korzeniami. Na dębickiej wystawie prezentuje kompozycje przestrzenne, asamblaże, będące artystyczną krytyką współczesnego świata, pełnego konfliktów i zagrożeń, przesiąkniętego komercją i nadmiernym konsumpcjonizmem.

Gabriela Fulanty pokazuje prace z pogranicza fotografii i grafiki komputerowej. W jej foto-kompozycjach, balansujących pomiędzy rzeczywistością a surrealizmem, poza głównym tematem wystawy zobaczyć można obiekty, architekturę i przyrodę.

Noty biograficzne artystów można znaleźć pod linkiem: www.mokdebica.pl

fot. Łukasz Pas