Przez najbliższe 4 tygodnie w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Akademickiej oglądać można wystawę grafik i malarstwa irlandzkiego artysty Joe Ryan’a pt. „Regeneracja: proces eliminacji”.

Artysta prezentował już dwa lata temu swoje prace w dębickiej Galerii w czasie wystawy irlandzkiego Graphic Studio Dublin. Tym razem można obejrzeć jego indywidualną wystawę. Joe Ryan, to artysta multimedialny zajmujący się grafiką, malarstwem, filmem. Jego prace znajdują się w wielu galeriach. Sam Joe Ryan posiada doktorat na University of East London. Jest ponadto autorem wielu publikacji na temat sztuk plastycznych ukazujących się na łamach książek i czasopism.

Obecność Joe Ryan’a w Dębicy była związana także z międzynarodowym plenerem malarskim, który został zorganizowany z okazji 660. rocznicy uzyskania praw miejskich. Brało w nim udział 12 artystów z całej Europy. Wszyscy towarzyszyli Joe Ryan’owi w czasie wernisażu w Galerii Sztuki MOK.

Przypominamy, że Galeria Sztuki czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 17:00, w soboty od 10:00 do 14:00 i w niedziele od 13:00 do 17:00. Wstęp wolny.

fot. Andrzej Janiec
reprodukcje - archiwum Joe Ryana