W Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy przy ulicy Akademickiej 8 można przez najbliższy miesiąc oglądać wystawę dębickiego środowiska plastycznego. Swoje prace wystawia 36 plastyków związanych w różny sposób (zamieszkaniem, urodzeniem czy też wieloletnią przyjaźnią) z Dębicą i dębiczanami.

Tegoroczna wystawa zgromadziła rekordową liczbę artystów i wiele bardzo dobrych, wartych zainteresowania prac. Swoje prace pokazują: Anna Bączek, Teresa Bednarczyk-Czech, Wiesława Ćwik, Zbigniew Czech, Oktawia Furtak, Anna Fryz, Magdalena Gawron, Urszula Iwańska, Grażyna Jałowiec, Wacław Jałowiec, Józef Kieraś, Piotr Albert Koczaj, Stanisław Kopacz, Sylwia Natalia Kopeć, Barbara Kozicka, Marek Krystek, Ryszard Kucab, Paweł Maciszewski, Marian Matłok, Katarzyna Matusik, Piotr Nizioł, Grażyna Oleksy-Duda, Lucjan Orzech, Danuta Osak, Agnieszka Osak, Edyta Piłat, Maria Podhorecka-Broniek, Roman Przewoźnik, Anna Pyrchla, Jolanta Samborska, Józef Skóra, Anna Sowińska, Adam Sypel, Franciszek Szczerbiński, Marek Szymaszek, Aneta Urbanek.
Jak zwykle wernisaż wystawy środowiskowej zgromadził nie tylko wielu artystów, ale również wielu bywalców Galerii Sztuki i tych, którzy pojawiają się tutaj jedynie przy okazji tej prezentacji. Śmiało można powiedzieć, że wystawa jest wydarzeniem artystycznym oraz towarzyskim. Do dobrego tonu należy być na jej wernisażu, w najgorszym wypadku obejrzeć ją w późniejszym terminie.
Tegoroczna wystawa jest także szczególna z tego powodu, że po raz ostatni można na niej oglądać prace zmarłego niedawno Franciszka Szczerbińskiego. Ryszard Kucab, szef Galerii Sztuki poinformował zebranych, ze w najbliższym czasie projektowana jest retrospektywna wystawa prac tego cenionego artysty plastyka.
Na wernisażu obecni byli: starosta powiatu dębickiego Andrzej Reguła (Starostwo Powiatowe sfinansowało druk atrakcyjnego katalogu wystawy) oraz Elżbieta Kęsik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.
Ponieważ na wystawie można zobaczyć wiele form plastycznych będzie ona zapewne ciekawym studium dla nauczycieli plastyki z dębickich szkół. Warto zatem przypomnieć, że Galeria Miejskiego Ośrodka Kultury mieści się przy ulicy Akademickiej 8 i czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17, w soboty od 10.00 do 14.00 i w niedziele od 13.00 do 17.00.

fot. Andrzej Janiec

galeria zdjęć