Galeria Sztuki zaprasza na wystawę: Jan Bosak – malarstwo, grafika, rysunek, której otwarcie odbędzie się 13 stycznia br. o godz.19.00. Prace będzie można zobaczyć do 5 lutego.

JAN BOSAK
Urodzony 27 stycznia 1970 r. w Jaśle. Studia artystyczne na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1990-1995.  Dyplom z wyróżnieniem w pracowni miedziorytu prof. Stanisława Wejmana. Doktorat z grafiki warsztatowej na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie w roku 2011. W latach 2003-2016 wykładowca w pracowni malarstwa i rysunku  na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Obecnie współprowadzi Otwartą Pracownię Graficzną w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Zorganizował kilkanaście wystaw indywidualnych oraz brał udział w kilku wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Zajmuje się grafiką, malarstwem i rysunkiem.

Nagrody i wyróżnienia

1993 Nagroda im. D’Ann i Gusa Mazzocca za najlepsze dzieło z zakresu grafiki warsztatowej     wybrane spośród prac studentów III i IV roku Wydziału Grafiki ASP w Krakowie
1994 Stypendium Ministra Kultury i Sztuki
2012 Nagroda Rektora Krakowskiej Akademii im. A. F. Modrzewskiego