W Domu Kultury Śnieżka otwarta została wystawa malarstwa Barbary Ziemiowskiej „Baśki". Pełne koloru i światła obrazy artystki, która po wielu latach odwiedziła Dębicę, można obejrzeć w sali wystawowej na pierwszym piętrze do 28 października, w godzinach 16.00-18.00.

Barbara Ziemiowska - „Baśka”
Urodziła się 30 grudnia 1962 roku w Rzeszowie. Przez wiele lat mieszkała w Dębicy, gdzie rozwijała swoje pierwsze artystyczne pasje. Uczestniczyła w konkursach recytatorskich, wtedy też odkryła zamiłowanie do rysunku i malarstwa. W 1986 roku wyjechała do Francji. W 1991 roku zaczęła pracować jako rysownik litograficzny w paryskich atelier. Zarówno nowy zawód jak i bliski kontakt z artystami i sztuką zainspirowały ją do powrotu do malarstwa i poszukiwań własnego stylu. W 1997 roku po raz pierwszy wzięła udział w Jesiennym Salonie Artystycznym w Elbeuf. Wystawiał także w Sibman Galery w Paryżu, OCDE (Paryż), Le Fleuron w normandzkim Honfleur, 301 w Lille. Dla Galerii Sztuki Współczesnej Bernarda Vigroux przygotowała specjalną serię obrazów o tematyce jazzowej. Prace Barbary Ziemiowskiej znajdują się w kolekcjach prywatnych między innymi we Francji, Stanach Zjednoczonych i Polsce. Mieszka w Vernon, gdzie pracuje jako animator w Miejskiej Szkole Sportu i Kultury, prowadzi zajęcia plastyczne z młodzieżą szkół podstawowych.

fot. Łukasz Pas