Dębicki Teatr Kurtyna działający w Miejskim Ośrodku Kultury pod okiem Roberta Chodura, aktora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, z powodzeniem wystawił na deskach Domu Kultury Śnieżka "Nasze miasto", sztukę amerykańskiego powieściopisarza i dramaturga Thorntona Wildera. Spektakl został gorąco przyjęty przez publiczność, trzy spektakle przy komplecie widowni wieńczyły długie brawa na stojąco.

"Nasze miasto" to nagrodzona Pulitzerem sztuka w trzech aktach z 1938 roku, wciąż bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych, dość często wystawiana jest także w Polsce. Robert Chodur, reżyser i scenarzysta spektaklu, oparł tekst sztuki na przekładzie Julii Rylskiej, dokonując jedynie kilku zmian w osobach dramatu. W obsadzie dębickiej inscenizacji znaleźli się: Piotr Szyper - Dr Gibbs, Agata Dziedzic - Julia Gibbs, Marcin Waniewski - George Gibbs, Jagoda Misiewicz - Rebeka Gibbs, Jarosław Markiewicz - Redaktor Webb, Edyta Kujawska-Gawlik - Myrtle Webb, Paweł Borek - Wally Webb, Iga Misa - Emilka Webb, Jan Moskal - w trzech rolach: Joe Crowell, Policjant Warren i Pastor, Michał Smoła - w dwóch rolach: Howie Newsome, Gracz Drużyny Baseballowej George'a Gibbsa, Barbara Żubrowska - w dwóch rolach: Sara Stimson, Pani z widowni, Agata Żmuda - w dwóch rolach: Luella Soames, Pani z widowni, Szymon Zieliński - Gracz Drużyny Baseballowej George'a Gibbsa, Jan Borek - Reżyser.

Za techniczną realizację spektaklu odpowiadają Krzysztof Czernia i Sergiusz Smolnicki. Konsultacja muzyczna - Paweł Adamek. Asystent reżysera, inspicjent - Dominika Migoń.

GALERIA ZDJĘĆ
fot. Dawid Pikor