Koncert Renaty Przemyk i jej zespołu zakończył 8. Konkurs Wokalny "Tylko Polska Piosenka". Zabrzmiały piosenki z nadchodzącego albumu artystki zatytułowanego "Renata i mężczyźni", zaaranżowane na kwartet akustyczny, grający w składzie: Renata Przemyk – wokal, instrumenty perkusyjne, Piotr Wojtanowski – gitara basowa, gitara akustyczna, Grzegorz Palka – gitara akustyczna, Jacek Bielencki – wiolonczela. Na scenie Domu Kultury "Śnieżka" wystąpili także laureaci pierwszych miejsc tegorocznej edycji konkursu: Emil Trela, Aleksandra Malczyńska, Zofia Sydor, oraz zdobywczyni Grand Prix - Wiktoria Wadas.

VIII Konkurs Wokalny "Tylko Polska Piosenka"

Protokół

Jury w składzie:
Renata Przemyk
Piotr Wojtanowski
Jan Borek

Po wysłuchaniu 5 propozycji wokalnych w kategorii wiekowej 13-15 postanowiło przyznać:

Emil Trela – Studio Muzyki Rozrywkowej eMKa – Nowa Dęba

Aleksandra Kulikowska – Szkoła Muzyki Rozrywkowej Virtuoso – Rzeszów

Oliwia Czachor - Studio Muzyki Rozrywkowej eMKa – Nowa Dęba

Wyróżnienie:
Kinga Paszek - Rzeszowski Dom Kultury filia Staromieście - za wykonanie utworu pt. „Frau”

Po wysłuchaniu 7 propozycji wokalnych w kategorii wiekowej 16-18 postanowiło przyznać:

I miejsce:
Aleksandra Malczyńska – Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim

Kinga Gurgul – III Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Tarnowie

Dominika Jargas – Studio Piosenki i Rehabilitacji Głosu JustSing – Rzeszów

Wyróżnienie:
Sara Chwastek - Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy

Po wysłuchaniu 6 propozycji wokalnych w kategorii wiekowej 19+ postanowiło przyznać:

Zofia Sydor - Kraków

Rozalia Białorucka - Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy

Karolinie Kijak ze Studia Piosenki „Farafka” w Krakowie

Wyróżnienie specjalne:
Piotr Madura - akompaniament

Grand Prix VIII Konkursu Wokalnego „Tylko Polska Piosenka” otrzymuje Wiktoria Wadas z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

Organizatorami konkursu są Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy i Dębickie Towarzystwo Muzyczno-Śpiewacze. Grant ufundował Urząd Miasta Dębica. Upominki dla uczestników dofinansowało Starostwo Powiatowe w Dębicy.

Koncert wsparły spółki miejskie: Wodociągi Dębickie oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

GALERIE ZDJĘĆ
8. Konkurs Wokalny "Tylko Polska Piosenka"
fot. Łukasz Pas
Przemyk Akustik Kwartet