Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Alicja Wojnarowska została uhonorowana tytułem finalistki XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych „Arlekinada” 2020.

XVIII Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych „Arlekinada” miał się odbyć w Kujawskim Centrum Kultury w Inowrocławiu 23-24 marca br. Wśród 9 zakwalifikowanych propozycji teatralnych z całej Polski znalazła się również Alicja Wojnarowska z monodramem „Rzecz o Wojnie”. Niestety ze względu na sytuację pandemiczną festiwal został odwołany. Po kilku miesiącach trafiła do nas miła informacja - organizatorzy postanowili przyznać tytuł finalisty wszystkim 9 zespołom. Spektaklom konkursowym przyglądało się jury w składzie: Aleksandra Konieczna - aktorka, reżyserka, trzykrotna laureatka Orła - Polskiej Nagrody Filmowej za role w filmach: „Ostatnia rodzina”, „Jak pies z kotem” oraz „Boże Ciało”, autorka książki „Anyżowe Dropsy”; Łukasz Maciejewski - dziennikarz, krytyk filmowy i teatralny, dwukrotnie uhonorowany Nagrodą PISF, który ma na swoim koncie ponad 30 publikacji książkowych; Jerzy Rochowiak - współzałożyciel i redaktor miesięcznika Przegląd Artystyczno-Literacki. autor sztuk teatralnych, słuchowisk i książek dla dzieci, a także tekstów o tematyce artystycznej publikowanych w czasopismach i katalogach wystaw.