Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Kinga Kania została laureatką nagrody głównej w kategorii osób dorosłych oraz nagrody internautów Turnieju Recytatorskiego Poezji Współczesnej im. Andrzeja Bursy organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy w Krakowie.

W tym roku z uwagi na pandemię konkurs realizowany był "w sieci". Uczestnicy mieli przygotować utwór poetycki lub fragment prozy Andrzeja Bursy. Dopuszczone zostały formy teatralizacji wypowiedzi, w stworzonej bądź wybranej scenerii, także w plenerze.

Propozycje konkursowe oceniało jury w składzie: Ziuta Zającówna (aktorka, reżyserka, profesor nadzwyczajny  Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, założycielka Teatru Proscenium, laureatka festiwali teatrów jednego aktora), Karol Zapała (aktor, absolwent wrocławskiej filii krakowskiej PWST) i Przemysław Niżnik (związany zarówno z teatrem jak i radiem, prowadzący autorskie audycje).

Nagranie można obejrzeć pod linkiem: https://fb.watch/27A8rafHGc/