23 czerwca w Domu Kultury „Mors” odbyły się dwa koncerty zatytułowane „Tanecznym krokiem w wakacje”, zorganizowane przez Mistrzowską Szkołę Tańca i Ruchu „Soul Dance”, Stowarzyszenie „Uwierz w siebie” i Miejski Ośrodek Kultury.

Na scenie domu kultury zaprezentowało się kilkuset tancerzy w 18 grupach tanecznych, solistki, duety, małe grupy i formacje. Koncerty były uwieńczeniem całorocznej pracy dzieci i młodzieży, a było to rok rekordowy w ilości nagród zdobywanych na festiwalach ogólnopolskich oraz tytułów mistrzowskich przez dębickich tancerzy.

Mariusz Szewczyk, burmistrz miasta wręczył na ręce Edyty Mędrek-Śliwy, dyrektor szkoły tańca, statuetkę z gratulacjami kwalifikacji na Mistrzostwa Europy i świata oraz dyplomy gratulacyjne dla wszystkich nagrodzonych tancerzy.

Serdeczne podziękowania na zakończenie koncertu skierowane zostały do pracowników, instruktorów i choreografów szkoły tańca: Izabeli Wójcik, Pauliny Bester, Marii Seredyńskiej, Antoniego Seredyńskiego, Martyny Dobosz, Roberta Kędzińskiego, Karoliny Rykały, Ewy Nowak, Anny Kobylarz, Agaty Ciebień, Dominiki Blezień, Pauliny Kośli, Pawła Michno, Bartosza Dopytalskiego, Gabrieli Myśliwiec, Agnieszki Wójcik- Dziadosz.

Podziękowania otrzymali też sponsorzy: Firma Ventor - Janusz Urbanik, Tikkurila Polska S.A., Dwór na Wolicy - Marta i Witold Grobelny, Geyer & Hosaya, Fundacja „Tabor Dzieciom”, Fundacja „Radosny Uśmiech Dziecka”, Ciepły Meble - Joanna i Marcin Ciepły, Wodociągi Dębickie, Lesiak Krystyna, Niemczyk Barbara, Starostwo Powiatowe w Dębicy.

Koncerty prowadził konferansjer i aktor, znany z serialu telewizyjnego TVN „Szkoła” – Konrad Pondo.

fot. Mirosław Bystrek