W Domu Kultury „Mors” odbył się koncert charytatywny organizowany wspólnie przez Szkołę Podstawową nr 9 oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. Przez kilka lat koncert miał nazwę „Mikołaj dociera wszędzie, od tego roku jest on organizowany pod nazwą „Miłość dociera wszędzie”. Jak powiedział Jan Borek, dyrektor MOK „miłość jest większa”.

Każdy koncert charytatywny został zorganizowany z myślą o pomocy konkretnym osobom. Tym razem wolontariusze SP nr 9 im. Dębickich Saperów w Dębicy wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury, organizując Koncert Charytatywny, chcieli pomóc siostrom Oliwce i Nikoli Głowacz z Podlesia. Oliwka jest 4 - letnią dziewczynką, a jej siostra Nikola ma roczek. Obie cierpią na rzadką chorobę genetyczną, poważne schorzenie skutkujące postępującym zanikiem mięśni szkieletowych. Dziewczynki wymagają ciągłej opieki, rehabilitacji i kosztownego leczenia. Zebrane podczas koncertu środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup gorsetu ortopedycznego dla Oliwki, maty ozonowej do kąpieli dla obu dziewczynek oraz na pokrycie chociaż części kosztownej rehabilitacji.

Dla obu dziewczynek w czasie koncertu występowali soliści ze szkoły nr 9, był pokaz karate w wykonaniu Dębickiej Akademii Karate Tradycyjnego, tancerze ze szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance, akrobaci z artystycznej szkoły Grzegorza Bielca -„Elite Talent Club” z Rzeszowa, młodzi muzycy ze szkoły muzycznej w Dębicy tworzący pod opieką Marty Fortuny zespół „Muzycy Nie-poważni”, grupa taneczna „Simply Swagg” Natalii Barańskiej. Gośćmi specjalnymi spotkania byli Alina Nowak z partnerem Edgarem Marcosem. Utytułowani tancerze, którzy na swoim koncie mają 4 krotny tytuł Mistrza Hiszpanii, 2 krotny Mistrza Polski, są zwycięzcami Pucharu Europy, finalistami prestiżowych Turniejów Grand Slam i finalistami największych turniejów międzynarodowych i światowych w tańcach latynoamerykańskich. Na koncert przylecieli z Włoch. Alina Nowak pochodzi z Pustkowa Osiedla, tam chodziła do szkoły podstawowej, naukę kontynuowała w Miejskim Gimnazjum nr 1, a następnie w I Liceum Ogólnokształcącym.

Patronat honorowy objął burmistrz Dębicy. Sponsorzy: Endorfina Fitness & Squash Dębica, Omega Pilzno International Transport & Spedition, Ergraf Drukarnia, MPEC Sp. z o.o., Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa”, Olimp Labs i anonimowy darczyńca. Gośćmi byli m.in. poseł Jan Warzecha i podkarpacki kurator oświaty: Małgorzata Rauch.

- Wszystkim wykonawcom, sponsorom, gościom należą się podziękowania za dobre i hojne serca – powiedziała Agnieszka Jakubowska-Cetnar, organizatorka koncertu. To dzięki Wam możemy pomóc Oliwce i Nikoli.

fot. Andrzej Janiec