27 stycznia, w niedzielne popołudnie w Domu Kultury „Mors” miał miejsce Galowy Koncert Kolęd i Pastorałek podczas którego wystąpili laureaci 9. Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek oraz grupy artystyczne MOK.

Podczas koncertu mieliśmy okazję wysłuchać laureatów konkursu, wyłonionych z dwudniowych zmagań wokalnych, które odbyły się 23 oraz 24 stycznia. Zaśpiewali najlepsi z najlepszych, wybrani przez jury zdobywcy najwyższych miejsc: Zuzia Bukowska, Sara Chwastek, Laura Jedlińska, Norbert Jedliński, Zosia Mroczka, Julia Sikora, Zuzanna Stanoch, Zuzanna Śliwa, Karolinka Wojtuła. Podczas tego wydarzenia zaprezentowali swoja utwory także podopieczni grupy wokalnej Magdaleny Białoruckiej-Ogorzelec: Daria Czaja, Emilia Drąg, Marta Kucmierz, Weronika Podraza,  Oliwier Stochel. Mieliśmy również okazję wysłuchać poezji przygotowanej przez Dziecięcy Teatr „Fantazja” Dominiki Migoń. Słowo o Bożym Narodzeniu i magii świąt zaprezentowali: Julia Bielatowicz, Zuzanna Borowiec, Gabriela Grabowy, Gabriel Janiec, Kamil Janiec, Martyna Janiec, Aleksandra Jaskot, Natalia Kloc, Zuzanna Misiewicz, Dawid Olech, Adam Pękala, Gabriela Pomirowska, Kornelia Pych, Julia Sikora, Emilia Strzok, Alicja Wojnarowska, Milena Wójcik, Miłosz Wójcik.

fot. Łukasz Pas