Katarzyna Dudzik z Mielca została laureatką Grand Prix VII Konkursu Wokalnego "Tylko Polska Piosenka". Gościem specjalnym tegorocznej edycji, z którego repertuarem zmagali się młodzi wokaliści, był Stanisław Soyka.

Z nadesłanych zgłoszeń komisja zakwalifikowała 22 uczestników. Każdy miał za zadanie przygotować jedną piosenkę z repertuaru Stanisława Soyki oraz drugą dowolnego polskiego artysty. 4 marca w Domu Kultury "Mors" odbyły się przesłuchania konkursowe. W jury zasiedli: Stanisław Soyka, wokalista jazzowy, piosenkarz, muzyk, kompozytor i poeta, Tomasz Jaśkiewicz, muzyk, wieloletni gitarzysta Czesława Niemena oraz Ewa Niewdana-Hady, muzyk, kompozytor.

Protokół
VII Konkursu Wokalnego "Tylko Polska Piosenka"
Dębica, 4 marca 2019

Jury w składzie:
Stanisław Soyka
Ewa Niewdana-Hady
Tomasz Jaśkiewicz

po wysłuchaniu 6 propozycji w kategorii wiekowej 13-15 lat postanowiło przyznać:
I miejsce: Kinga Gugul – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębnie
II miejsce: Sara Chwastek – MOK w Dębicy
III miejsce: Aleksandra Malczyńska – DK w Przecławiu
Wyróżnienie: Bartłomiej Dudzik – Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu

po wysłuchaniu 11 propozycji w kategorii wiekowej 16-18 lat postanowiło przyznać:
I miejsce: Jagoda Misiewicz – MOK w Dębicy
II miejsce: Karolina Chmura – Wola Wielka, Martyna Ogonowska – Vocal Studio - Rzeszów
III miejsce: Anna Mądziel – Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, Aleksandra Występek - MOK w Dębicy
Wyróżnienie: Jan Szynal – II LO w Mielcu

po wysłuchaniu 3 propozycji w kategorii wiekowej 19+ postanowiło przyznać:
Nagroda: Karolina Kijak - Łódź
Wyróżnienie: Gabriela Skrzynecka - Dębica

Grand Prix VII Konkursu Wokalnego "Tylko Polska Piosenka" otrzymuje:
Katarzyna Dudzik - Mielec

Organizatorami konkursu są Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy i Dębickie Towarzystwo Muzyczno-Śpiewacze. Grant ufundował Urząd Miasta Dębica. Upominki dla uczestników dofinansowało Starostwo Powiatowe w Dębicy.

fot. Łukasz Pas