30 maja zapraszamy do Domu Kultury „Mors” na kameralne spotkanie z teatrem i prezentacje spektakli nagradzanych na ogólnopolskich przeglądach recytatorskich.

Aleksandra Występek wywodzić będzie ze słowa na podstawie dramatu Amanity Muskarii „Cicha noc”, wyliczanki dziecięcej oraz wiersza Tadeusza Różewicza „Słowa”.

Alicja Wojnarowska zaprezentuje monodram „Rzecz o Wojnie”, na podstawie książek: „Bajka o Wojnie” Joanny Rudniańskiej oraz „Oleś i Pani Róża” Anny Janko.

Kinga Kania wystąpi z monodramem „Był sobie szczur”. Literatura, na której oparty jest spektakl to: „Jeśli o Tobie zapomnę, stanę się kimś innym” Ida Linde, „Rok szczura” Clare Furniss. Autorem muzyki jest Piotr Madura.

Za scenariusz i reżyserię spektakli odpowiada Dominika Migoń, instruktor teatralny MOK.

30 maja 2019
DK Mors