Agencja Brussa zaprasza 1 grudnia do Domu Kultury „Mors” na baletowy spektakl „Dziadek do orzechów” w wykonaniu Narodowego Teatru Kijowskiego.

Balet feeria w dwóch aktach z prologiem na motywach baśni Ernsta Hoffmanna „Dziadek do orzechów i król myszy”.

Libretto: Marius Petip w redakcji Władimira Troshchenko.

Wykorzystano  fragmenty choreografii Mariusa Petipy, Lwa Iwanowa, Aleksandra Gorsky, zasłużonego artysty Rosji Wasilija Vainonena i Kawalera Orderu Diagilewa  Anatolija Yemelyanova.

W wigilię Bożego Narodzenia po zaśnieżonych ulicach małego niemieckiego miasteczka w pośpiechu biegną do domu prezydenta Zilberhausa odświętnie ubrani goście. Wśród przechodniów i Drosselmeyer - starszy radca sądu, wynalazca i mistrz zabawek. On przygotował wspaniałe bożonarodzeniowe prezenty dla dzieci Zilberhausa - jego chrześniaków Maszy i Fritza. Jednak szczęśliwe oczekiwanie na Boże Narodzenie dla Drosselmeyera przytłoczone jest lękiem: w sposób tajemniczy zniknęła jeden z lalek - Król Myszy.

1 grudnia 2019
DK Mors

Bilety: 80 zł - do nabycia w DK Mors, DKiK Kosmos oraz online: www.kupbilecik.pl, www.ebilet.pl, www.biletyna.pl.