Ola Występek, Ala Wojnarowska i Kinga Kania zahipnotyzowały swoimi propozycjami artystycznymi licznie zgromadzoną publiczność podczas Teatralnego Wieczoru Laureatów, która nagrodziła ich owacjami na stojąco.

30 maja scena sali widowiskowej Domu Kultury „Mors” zamieniła się w kameralną, klimatyczną salę teatralną. Wystąpiły na niej trzy podopieczne Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy, które mogą pochwalić się licznymi artystycznymi osiągnięciami.

Aleksandra Występek zaprezentowała dość niepopularną sztukę jaką jest wywodzenie ze słowa. W swojej propozycji czerpała z dramatu Amanity Muskarii „Cicha noc”, wyliczanki dziecięcej oraz wiersza Tadeusza Różewicza „Słowa”. Alicja Wojnarowska ukazała monodram „Rzecz o Wojnie”, na podstawie książek: „Bajka o Wojnie” Joanny Rudniańskiej oraz „Oleś i Pani Róża” Anny Janko. Kinga Kania wystąpiła z monodramem „Był sobie szczur”. Literatura, na której oparty jest spektakl to: „Jeśli o Tobie zapomnę, stanę się kimś innym” Ida Linde, „Rok szczura” Clare Furniss. Autorem muzyki jest Piotr Madura. Za scenariusz i reżyserię wszystkich propozycji odpowiada Dominika Migoń.

Po raz kolejny nasi młodzi artyści udowodnili, że teatr amatorski to bardzo wartościowy twór, dostarczyli wiele emocji i wzruszeń wszystkim uczestnikom tego wydarzenia.

fot. Dawid Pikor