Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

W miejscu nietypowym, bo na dębickim Dworcu PKP, gościliśmy w ubiegły wtorek artystów Teatru Nowszego z Łodzi ze spektaklem "Odyseja", który mogliśmy zobaczyć w ramach programu Teatr Polska.

Spektakl w reżyserii Tomasza Ciesielskiego zabrał publiczność w intymną podróż do świata wykreowanego przez tancerzy: Natalię 'Sarnę' Kladziwą, Oscara Mafę i Pawła Urbanowicza. Niebagatelną rolę odegrała także muzyka autorstwa Seana Palmera i Kuby Pałysa, słyszalna jedynie dla zarejestrowanych uczestników dzięki zestawom słuchawkowym. Po spektaklu odbyło się spotkanie z artystami.

Program Teatr Polska organizowany jest od 2009 r. przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w celu zwiększenia mobilności teatrów i popularyzacji sztuki teatralnej w miejscowościach nie posiadających teatru instytucjonalnego. Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

fot. Łukasz Pas

Imprezy innych organizatorów